Vurun Abalıya...

Ramazan Bayramında acısıyla tatlısıya bir çok olay yaşadık. Sıkağa çıkamasak da büyüklerimiz ellerini, küçüklerimizin gözlerini görüntülü telefon görüşmesiyle öptük, bayram harçlıklarını İban numöarasına gönderdik.

Hiç yasvip etmediğimiz olaylar da oldu, saatlerce ayakta alkışlayacağımız olaylar da...

Mesela 4 tane polis sokağa çıkan bir genci joplarla, tekmelerle, tokatlarla dövdüler...

Bir kaç tane bekçi Ankara'da çöp dökmek için sokağa çıkan genci dövdüler.

Bazı kasıtl paylaşım yapanlar olayları sosyal medya gündemi,ne taşıdılar ki sanki her köşe başında polis ya da bekçiler önüne geleni joplarla yere yıkıyor, öldüresiye dövüyor zannettik.

4 tane polisin, 2 tane bekçinin yaptıklarını tüm Emniyet Teşkilatına mal ettik ve neredeyse tüm polislerimizi linç ettik.

Ben polisin ve bekçinin adam dövmesini kesinlikle tasvip etmiyorum. Sizlerden daha çok bu tür olaya karışan polis ve bekçileri şiddetle kınıyorum. Ama sadece onları kınıyorum. O tipleri derhal görevden alarak, haklarında tahkikat açan İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu kutluyorum.

Ramazan bayramı boyunca 4 gün sokağa çıkmamamız gerekiyordu. Ama bir çok vatandaşımız bu yasağı adeta "Bakın ben evde oturmam" dercesine deldi.

Polisimiz ekonomik güçleri zaten yerinde olmayan bu vatandaşlarımızı cezalandırmak yerine uyardı.

4 gün boyunca tüm emniyet teşkilatı gözünü kırpmadan vatandaşın yardımına koşmak, huzurunu sağlamak için koşturdu durdu.

Şimdi polisin vatandaşı dövme görüntüsünü defalar paylaşanlara soruyorum;

Bir polisimiz asansörsüz apartmanın 4. katında kalp krizi geçiren 76 yaşında ki bir vatandaşı ambülans gecikince vakit kaybetmemek için sırtladığı gibi aşağı indirdi. Elindeki imkanları 76 yaşındaki vatandaşın yaşamasını sağlamak için kullanarak hastaneye yetiştirdi ve o vatandaşın hayatını kurtardı. 

Peki siz bu görüntüleri neden paylaşmadınız?

Gerçi paylaşsanızda mutlaka bir köşesine "Polis ambülansı bile beklemeden, vatandaşın hayatını tehlikeye attı " yazarak paylaşırdınız. Ama kazın ayağı öyle değil işte.

Hadi bunu atladınız, geçtik diyelim...

4 gün boyunca mahallenizdeki yaşlılara, kimsesizlere, bakıma muhtaçlara ait evlere polis arabalarının ekmeğinden suyuna, suyundan gıda maddesine kadar paketler taşıdığını da mı görmediniz? Ben inanıyorum ki kesinlikle gördünüz. Peki neden videolarını çekip paylaşmadınız?

Paylaşmazdınız...

Çünkü siz devlet düşmanısınız.

Polisin yaptığı yardımı yayınlarsanız devleti övmüş olursunuz. Bu da işinize gelmez.

80 yaşında ki dedenin evinin penceresinden polis otonun yolunu gözlediğini, polis otosunu gördüğünde de gözünden sevinç göz yaşlarının süzüldüğünü siz göremezsiniz. Görseniz de ne anlam taşıdığını bilemezsiniz.

Bırakın şu devlet düşmanlığını. ABD'de polis siyahi vatandaşı göğsüne basarak öldürdü.

Amerikalılar sokağa döküldüler.

Yaktılar, yıktılar ama sosyal medyada sizin kadar paylaşım yapmadılar.

Tüm polis teşkilatımıza, sağlık emekçilerimize, belediye başkanlarımıza ve ekiplerine, İllerde valilerimiz ve yardımcılarına, ilçelerde Kaymakamlarımıza ve vefa guruplarına, emniyet müdürlerimize ve ekiplerine 3 ayı aşkın zamandır verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Geçmiş bayramınız kutlu olsun diyorum.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın