Ümraniye Çöplüğü ve Oynanan Oyun.

12 Haziran 2007 günü Ümraniye Çakmak mahallesi Güngör sokaktaki bir gecekonduya yapılan baskın, son beş yıldaki tüm karanlık ilişkileri deşifre edecek çok özel bilgilerin yolunu açtı. Bu gecekonduda emekli astsubay Oktay Yıldırımın izlerinin bulunduğu 27 el bombası ele geçirildi.

Emniyetteki sorgusunda “BU BOMBALARI Hasdal Kışlasının çöplüğünde buldum” diyen Yıldırımın ilk destekçisi de emekli Yzb. Muzaffer Tekin oldu. “zaten onlar paslı patlasa bile adam öldürmez ki” İkili arasındaki bu operasyonda iyice belirlenmişti. Tekin o bombalardan haberdardı.

Polis Yıldırımın Reina’daki çalışma odasındaki tüm bilgisayar kayıtlarına el koymuştu. Bu Aramada ele geçirilen flashdiskte word belgesi içindeki”lobiergenekon” isimli dosya ilgi çekiciydi. Ergenekon soruşturmasını tetikleyen gelişmelerden biri Ergenekonla ilgili bu bilgilerdi. Aynı dosya Muzaffer Tekin’ın bilgisayarından da çıkmıştı.

Emekli Orgeneral Çevik Bir’in GENELKURMAY 2.Başkanlığı döneminde İstihbarat Başkanlığından komuta katına gnderilmek üzere hazırlanmış bu andıç belgespnpn Yıldırımda bulunması şaşırtıcıydı. Asıl bomba, “lobiergenekon.doc” isimli word sayfası içinde çıkan “LOBİ ÇOK GİZLİ ARALIK 1999” Başlıklı Ergenekon yapılanmasına ilişkin özel bilgiler ve şematik yapıydı.

Yıldırıma ait o özel notlarda, Ergenekona bağlı olarak faaliyetleri tanımlanan Lobi’nin organizasyon planı ise şöyle tarif edildi;

-Merkez

-Araştırma ve bilgi toplama

-Analiz ve değerlendirme

-Finans ve ticaret

-Kültür ve Bilim

-Teori ve senaryo

-İletişim ve propaganda

-Hukuk

-Uluslararası ilişkiler OPERASYON ERGENEKON

–Şamil Tayyar

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın