Tunceli Diyemeyen Atatürkçü Olamaz!

1- Kamer Genç yiğit bir Tunceli milletvekiliydi.Atatürkçü bir vatanseverdi. Diyap Ağa gibi bu ülkenin birlik ve beraberliğinden taraftı.Tunceli ismini bu kente bizzat Atatürk verdi.  Cumhuriyetçiler için bu kent Tunceli olarak bilindi. İnönü-Bayar daima bu kente Tunceli dedi.Tunceli; Cumhuriyetin-Atatürk’ün nişanesi oldu.

2- Birde kendisine “Dersim Generali” diyen Seyit Rıza var.Cumhuriyete meydan okuyan,askerleri katleden.Milli mücadele karşıtı ve İngilizlere mektup yazarak yardım isteyen,feodal bir ağa,kökü Ermeni.Bugün de bu hain Seyit Rıza asıldı diyerek üzüntü! İle bu haini anan, “Dersim Belediye Başkanı var; komünist Başkan Fatih Maçoğlu bir mesaj yayımlamış “Dersim tertelesi” (Soykırımı) 83.yılını anıyormuş. Bizim Büyükşehir Başkanı da Tuncelili.Ancak Fatih Maçoğlu gibi o da Tunceli’yi kullanmıyor.Dersim diyor oda Tunceli’ye!Kamer Genç niçin Tunceli denmesini izah etmişti TBMM kürsüsünden...

3- Tunceli diyenler Diyap ağanın peşinde: Atatürk’ü ve Cumhuriyet seviyor.Tıpkı Kamer Genç gibi...

4- Dersim diyen hain Seyit Rızaya gözyaşı döken, kominist Başkan Fatih Maçoğlu ve hemşerisi İBBB nı Tunç Soyer!!!

5- Tunç Soyer Tuncelili olduğunu saklıyor.Tıpkı şu anda İzmirde ilçe Belediye Başkanlığı yapan 9 arkadaşı gibi... İzmirin aynı zamanda Türkiye’nin kurtuluş günü  9 Eylülü “yok” kabul edip 3-5 diyerek dalga geçiyor Izmir ile ve İzmiri yeniden vatan yapan şehitler ile ve 3 Mayısı İzmirliler günü ilan ediyor.

6- Tuncelili olup kendini Dersimli diye tanımlayan; Seyit Rıza haini,Kemal Kılıçdaroğlu var ve elbet Fatih Maçoğlu ve kankası Tunç Soyer var İzmirdeki 9 ilçe Belediye Başka arkadaşı ile... 24 Nisanda karalar bağlıyorlar Ermeni soykırımı var diye,3 Mayısta Türklüğe kin kusuyorlar örtülü İzmirde ve 4 Mayısta Cumhuriyetin katliam yaptığını iddia ediyorlar. “Dersim tertelesi” diyorlar ve Atatürk’ün Diyap Ağanın ve Kamer Gencin Tuncelisine “Dersim” diyorlar.

Paranın sahtesi ve Atatürkçüyüz diyen insanın SAHTESİ nasıl fark edilirdi? IŞIĞA (BİLGİ) tutuğunuzda içinde ATATÜRK yoksa SAHTE Atatürkçüyü ayırabilirsiniz GERÇEĞİNDEN...

Yada AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ!!!Dersim diyenden ATATÜRKÇÜ olmaz! İzmirin yiğit Atatürkçü evlatları.

Tunceli’nin yiğit evladı Kamer Genç seni tanımak şerefti, ruhun şad olsun....

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın