Trump'un Sabıka Kaydı...

ABD’nın geçmişinde hiçbir başkanın sabıka kaydı başkan Donald Trump’ın ki gibi dolu olmadı. Gerek geçmişi ile ilgili iddialar ve aldığı tutarsız kararlar ile gündemden hiç düşmüyor. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Donald Trump'ın nasıl ABD başkanı olduğu kafaları karıştırmasın. Para gücünü yanında, meşhur olma tutkusunu iyi değerlendiren; BOP projesi mimarı Evangelist-Siyonist kulübünün talimatları doğrultusunda hizmet edeceği düşünülen Trump desteklenerek başkan seçtirilmiştir.

ABD de lobicilerin insan değerlendirmelerinde Ahlak önemli yer işgal etmemektedir. Evet, Donald Trump’ın. Yasa dışı işçi çalıştırmak, Mafyalar ile iş birliği yapmak, yolsuzluk, rüşvet, kadın tacizi gibi sabıka kaydı yanında bunca mal varlığını nasıl elde ettiği de meçhul

Sabıka kaydı bu derece kabarık bir kişinin başkanlık yapması diken üstünde iktidarını sürdürebilmesi oldukça maharet ister. Bu konuda zaman zaman ABD de azli dahi gündeme geliyor. Bu gibi liderlerin ilk başvuracağı olay basını susturmaktır. Trump da zaman zaman basının üzerine giderek tedbirler uygulamaya çalışıyor.

Şimdi böyle bir devlet başkanı ülkesini yönetirken ülke çıkarına yapılması gereken bir uygulamaya teşebbüs ettiğinde; iç bünyedeki çıkar grupları Başkana karşı sabıka kaydı ile ilgili şantaj yaparlarsa geri adım attırmazlar mı?

Diğer yandan dış ülkeler ile doğacak ihtilaflarda ABD güçlü olmasa; kendisini ezik hissetmeyecek mi?

En azından kirli çamaşırlar ortaya döküldüğünde dünya kamuoyu önünde itibar kaybetmeyecek mi? ABD halkının TRUMP gibi lideri hazmetmesi nasıl olur bilmem ama; ülkemizde liderliğe soyunacak kişilerin sabıka kayıt sayfalarının boş olması gerek.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın