Testi Kırma Hurafesi ve İzmir Belediye Başkanı...

Soyer Başkan, duyduğuma göre Rumca isim koyuduğu ve üretici pazarının açılışında Yunan Mistitizmi adeti olan testi kırma hurafesi ile şov yaptığından ve beyanlarından anlaşılacağı gibi İzmir'i bir zamanlar İngiliz ve Yunan işbirliği ile uluslararası İYONYA devletinin başkenti ilan etme teşebbüslerini andıran davranışlar 9 Eylül de Atatürk ve arkadaşlarının hatırasına gölge düşürmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Sağlık Emekçilerinin sorunlarını başlamış, Haklı olarak yapılan paylaşımlar yüzünden zor duruma düşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gündemi değiştirmek için sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak Dünya Türkçülük Günü olan 3 Mayıs'ı "Dünya İzmirliler Günü" olarak ilan etti.

Soyer, Dünya'nın her yerindeki İzmirli'lere, bu gün İzmir için ne yaptıklarını soracağız." demesini Anlamak oldukça zor; Soyer neden Türkçülük gününü değiştirerek "Dünya İzmir'liler günü" olarak değiştirmiştir. Dünyada yaşayan Türklüğe ihanet ederek ordumuzun önünden kaçan İzmirli, Rum ve Ermenileri de kapsayan bir "Dünya İzmir'liler günü" kastedişi de oldukça gaflet kokuyor.

Tunç Soyer akıllara durgunluk veren bir kurnazlıkla 3 Mayıs'ı neden Dünya İzmirliler Günü ilan ettiğini twitter hesabından aynen şöyle açıkladı; “Sevgili İzmirliler; bugünden itibaren 03.05 tarihi bizim için Dünya İzmirliler Günü olacak. 35 bizim için sadece plaka değil sevda, özgürlük, neşe, coşku, demokrasi demektir. O nedenle, dünyanın dört bir yanındaki İzmirlilerle birlikte bugünü kutlayacağız.

Bu yıl pandemi nedeniyle olmadı ama her 3 Mayıs’ta İzmir’in sesini dünya duyacak. Dünyanın her yerindeki İzmirlilere, bugün İzmir için ne yaptıklarını soracağız. 3.5.2021’e hazır olun. Dünya İzmirliler Günümüz kutlu olsun.

” İzmir, ne İyonya'nın Başkenti, ne de "gavur İzmirdir." İzmir Türk'tür. Dolayısile her 3 Mayıs'da Laventenler hoşlanmasa da Türkçülük günü olarak kutlanacaktır.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın