Tavşanlar ve Tavşan Adaylar...

CHP İlçe Kongrelerinde bir tuhaflık var...

Hem de çok büyük bir tuhaflık...

Söylenti o ki, ilçe kongrelerine Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptun Soyer'in müdahale ettiği...

Hatta müdahaleden öte seçtirmek isteiği ilçe başkanına kimlerin karşı olduğunu tespit edebilmek için TAVŞAN ADAY kullandığı söylenir oldu.

Mesela Seferihisar İlçe Kongresinde yaşananlar.

Köksal Yıldırım önce aday olduğunu açıkladı, delege seçimlerinde canla başla çalıştı, sonra adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Son olarak da "Ben adayım demedim. Aday değilimde demedim. Adaylıktan çekiliyorum da demedim" gibi çözümlenmesi güç bir cümle kurdu.

Adayım demedin ama delege seçimlerinde çalıştın.

Çekildim demedin ama son saniyede adaylıktan çekildin.

işte bu noktada dedikodu mekanizması çalışmaya başlıyor;

"Köksal Yıldırım tavşan adaydı" diyenlerin sayısı artıyor. Neptun Soyer'in talimatıyla kongre sürecini geçirdiği söylentileri ayyuka çıkıyor.

Ben pek inanmadım ama eğer Köksal Yıldırım Seferihisar Kongresinde tavşan aday rolü oynadı ve mevcut ilçe başkanının karşısında olanların tespit edilmesinde rol oynadıysa yazık... hem de çok yazık...

Gelelim Bayraklı'ya...

Bayraklı'da salonun dışına sızanlar CHP'nin geleceği açısından çok önemli. Çünkü Neptun hanımın çekilmesini istediği adayın inatla adaylıktan çekilmemesi, hatta bayan Soyer'e "Kimin aday olup,kimin olmayacağına siz değil, delege karar verir" demesi ve seçimi kazanması CHP'li delegenin CHP'yi tek kadının değilde seçilenin yönetmesini istediğini göstermiştir.

Urla olayı yargı aşamasında olduğu için bu konuda yazmak, yorum yapmak haddimize değil. Ama CHP'nin Urla olayını yaşatanlara ağır bir ceza vermesi gerektiği inancındayım.

Şimdisıra İl Kongresine geldi.

Mevcut İl Başkanı Deniz Yücel aday. Ama tabi istemeyenleri hatta seçilmemesiiçin ilçe kongrelerine müdahale edenleribile var.

Yahu çekin şu CHP'nin yakasından elinizi.

Zaten zor ayakta duruyor, bir de sizdarbe vurup yıkılmasına sebep olmayın...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın