Siyon Kadın Casusluk Örgütü NİLİ...

Nili, kadim Yahudi isimlerindendir. I.Dünya Savaşı’nda Ortadoğu’da Osmanlı Devleti’ne karşı casusluk faaliyetinde bulunan Yahudi terör örgütünün adı da Nili’dir.

Nili; gizemli, gizemli olduğu kadar da başarılı Yahudi bir istihbarat teşkilatının adıydı. Yüzlerce alımlı ve baştan çıkarıcı Yahudi kadından oluşuyordu. İstediklerini elde edebilmek için bu kadınlar bedenlerini ve cinselliklerini cömertçe kullanıyorlardı. Nili ismi, Yahudi kutsal metinlerinde yer alan “İsrail’in kurtarıcısı yalan söylemez” ayetinin İbranicesinin baş harflerinden oluşuyordu. Teşkilatın başında Sara Aranson vardı.

Nili örgütünü kuran Aranson ailesi Romanya daki Yahudi soykırımından kaçmış 1882 yılında Osmanlı’ya sığınmıştı. Gizli yollardan Filistine geçerek bir araptan arazi alarak yerleştiler. NİLİ İstihbarat örgütünün amacı, Osmanlı askeri sırlarına ulaşıp bu sırları İngiliz gizli istihbaratına servis etmek ve Filistini İngiliz mandası altında ele geçirmek.

Sarah Aranson, Cemal Paşa’nın karargahına girip çıkarken sadık bir Osmanlı vatandaşı rolü oynuyordu. Diğer NİLİ casusu Belkind Türk ordusunda bir müddet teknisyen olarak çalışmış ve bazı subaylar ile ahbaplık kurabilecek kadar samimi olmuştu.

1917 Eylül ayında NİLİ casusluk faaliyetlerinin farkına varan Osmanlı ordu istibaratı bu ihanet şebekesini deşifre etti. Yakalanan Sarah Aranson sorgusunda hiçbir bilgi vermedi ve intihar etti. Yosef Lishansky ve Naaman Belkind 16 Aralık 1917 de idam edildiler.

İsrail şimdilerde ise, Büyük İsrail ihanet projesini ABD deki Evanjelist-Siyonist ortaklığı desteğinde MOSSAD ile yürütmekte…Fahişelerden oluşan casusluk örgütü NİLİ’nin uygulamaları günümüzde de geçerli olduğu inkar edilemez. Bir uçkur uğruna bilerek veya bilmeyerek vatanına ihanet edenler er veya geç cezalarını çekeceklerdir.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın