Siyasette Kadının Yeri...

Sizce kadınlarımıza siyasette gereken değer veriliyor mu? Bir çoğunuz bu soruya "Evet" yanıtını vereceksiniz. Ama ne yazık ki siyasi yaşantımızda kadına gereken değer verilmiyor ve siyasi yaşantıları çeşitli yollardan engellenmeye çalışılıyor. Bir de Meral Akşener örneğini gözden geçirelim.

Bu gün Ülkemizin en güçlü muhalefet eden lideri değil mi? Evet, Sayın Akşener Ülkede en iyi muhalefeti yapan lider. Her yönden aldığı saldırılara rağmen yılmadan mücadelesine devam ediyor, atılan iftiralara göğüs geriyor. Ve her girdiği savaştan zafer kazanarak çıkıyor. CHP İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu'da tüm güçlüklere göğüs geren bir kadınımız. Büyük bir kitleyi karşısına alarak İstanbul'da zafer kazanan bir kadınımız. Bu örnekleri artırmak mümkün. Kadının siyasette erkeklerle eşit olması gerekir.

Bunun içinde öncelikle kadın kotasının kaldırılması gerekmektedir. Şöyle çevremize baktığımızda aktif siyaset yapan kadınlarımıza karşı yapılan saldırıların ise haddi hesabı yok. Oturmasını bilmedikleri koltuktan kaldırılanlar, yerine getirilen bir kadınsa hemen önünü kesmeye, çalışmalarını engellemeye çalışıyorlar. Bu hiç bir siyasi terbiyeye sığmayan bir olaydır.

Alkol alıp atanan bir kadın başkanı tehdit etmek de siyasete yakışmıyor. Kadınlarımız siyasette her geçen gün biraz daha güçleniyorlar. Kazandıkları zaferlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Biz biz olalım,kadın siyasetçilere köstek değil destek olalım. Mutlu kalın.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın