Seferihisar'ın Cüzdanı...

Bir yandan corona salgını, bir yandan 3-5 şerefsizin Seferihisar'da cüzdanlarını doldurmak için yaptığı bölücülük, bir yandan halkı kışkırtma,..

Ülkenin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde dışarı çıkmanın virüsü yaymak olduğunu anlatmamız gerekirken, bazı densizler, bazı şerefsizler yaptıkları paylaşımlarla adeta gençliği sokağadökmeye çalışanlar, kişileri hedef gösterenler din tellallığı yapanlar benim gözümde vatan hainidir.

Cüzdanı için vicdan tellallığı yapan şerefsiz bölücünün bir "Seferihisar'ın Vicdanı" diye bir profil açmış Face Book'ta. Etrafa bok atıp duruyor.

Kimdir nedir bilmem ama o zatı muhtereme bir kaç sorum olacak;

* Bu profili gerçekten Seferihisar'da yaşanan vicdansızlıkları anlatmak için mi, yoksa akçeli işlerinize engel olan gerçekten vicdan sahiplerine çamur atmak için mi açtınız?

* Mesela Seferihisar'da kendinden 30 yaş küçük bir kızı bir kaç yıl önce bürosuna anket için geldiğinde tecavüz ederek evlenenler var. Bu vicdanınıozı rahatsız etmiyor mu? Ediyorsa olayı araştırıp neden sayfanızda paylaşmıyorsunuz? Yoksa bir ucu size dokunuyorda bu tür şerefsizleri ört bas etmek için mi Seferihisar'da namusuyla yaşayanlara iftira atıyorsunuz?

* Mesela Seferihisar'da her cuma gecesi rakı masasında resim paylaşarak gençliğe kötü örnek olan, dinimizle adeta alay eden birileri var. Bunları neden ifşa etmiyorsunuzda tekbir getirilirken alkış tutan ve bunu bir ablık hata ile yaptığını söyleyip özür dileyen bir gazetecinin üzerine din bezirganlığı yaparak gidiyorsunuz?

*Mesela üyesi olduğu bir sosyal toplum kuruluşunun adını kullanarak karısını işe sokan, karısıyla birlikte aldığı avanta karşılığı bazı bayanlara iş sağlayan birileri var. Bu sizce vicdansızlık değil mi? Bu kadar gerçek işsiz öğretmen varken karısına kullandığı sahte mekan etiketiyle akçeli işlerin peşinden koşmak vicdansızlık değil mi? Neden bunları paylaşmıyorsunuz? Sanırım zaten amacınız bu pisliklerinizi örtmek.

* "Çoğu spekülasyon ve arazi rantından para kazanan seferihisar zenginleri bu günlerde el uzatın fakir fukaraya ve ihtiyacı olanlara". Bu sözde vicdan telallığı yaptığınız Seferihisar'ın Vicdanı sayfanızda ki son paylaşımınız. Yani siz burada Seferihisar'ın zenginlerinin hırsız olduğunu mu söylüyorsunuz? Yoksa zengin olanlara "Bak bu başlangıç, ya beni görün, yada ipliğinizi pazara çıkartırım" diyerek aba altından sopa mı gösteriyorsunuz?

* Bir önceki paylaşımınız ise aynen şöye;

"Devletin bazı kurumları ve bazı belediye başkanları yardım toplama konusunda KEŞKE bu kadar itibarsız olmasalardı"

"Devletin Bazı Kurumları ve Belediye Başkanları" deken siz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bazı kurumlarınıda çalışanların hırsız olduğunu mu kasdediyorsunuz? Yani "Devlet Hıorsız mı?" diyorsunuz? Peki Belediye Başkanları derken Seferihisar Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin'in mi, yoksa Büyük Şeh,r Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'in mi itibarsız olduğunu söylüyorsunuz?

Anlaşılan siz bu profili Seferihisar'da kivicdansızlıkları değil de aba altından sopa göstererek belediyelerden avanta alıp, kamu kurumlarına baskı yaparak akçeli işler takip etmek için açtınız sanırım.

Şimdi Türk Adaletinin Saygıder Mensuplarına, Deşerli Savcılarımıza sesleniyorum;

"Devletin bazı kurumları ve bazı belediye başkanları yardım toplama konusunda KEŞKE bu kadar itibarsız olmasalardı"

Sayfasında bu tür paylaşım yapan bir şahıs Devletimizin İtibarı ile oynamaktadır. Kamu kurumlarımızı hırsızlıkla itibarsızlıkla suçlamaktadır. Bu şahıs her kimse derhal bulunup hakkında yasal işlem yapılmalıdır.

"Çoğu spekülasyon ve arazi rantından para kazanan seferihisar zenginleri bu günlerde el uzatın fakir fukaraya ve ihtiyacı olanlara".

Seferihisar'ın Vicdanı sayfasını açan şahıs her kimse bu paylaşımı ise halkı zenginlere karşı kışkırtmakta, İlçe zenginlerini hırsızlıkla suçlamaktadır. Memlekette komünizm yok ki, bu zenginlerin elinden servetlerini alıp fakirlere dağıtalım.

Ülkenin bir salgın hastalıkla adeta savaş verdiği şu günlerde sahte isimlerle sayfa açarak halkı galeyana getiren, yaptığı paylaşımlarla ekonomik güçlük ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşa adeta "Git zenginin malını yağmala" demektedir.

Sanıyorum Türk Adaleti bu ahlaksız, vatan haini paylaşımları yapan veya yapanların hakkından gelecektir.

Saygılarımla.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın