Seferihisar Esnafının Şikayet ve İstekleri...

Zaman zaman Seferihisar esnafını dolaşıp, sorunlarını ve isteklerini dinliyorum. Ne yazık ki esnafımız ekonomik yönden çökmüş durumda. Birde bunun yanında kentsel sorunları var. Seferihisar'da esnafın en büyük sorunlarından biri kaldırımlar. Belediyenin kaldırım sorununa en kısa zamanda çözüm getirmesini istiyorlar.

Esnafın diğer bir sorunu da sokak köpekleri. Sabahın erken saatlerinde dükkanını açmaya giden esnaf sokak aralarında köpeklerin saldırdıklarını söylüyor. İlçemizde yeterli barınak kapasitesi var sanırım. Saldırmaya meyilli köpeklerin bu barınaklarda kontrol altında tutulmasını istiyorlar. Esnafımızın büyük bir çoğunluğu da kapısının önüne sokak hayvanları için su ve mama koyuyorlar. Vatandaş olarak bizlerin de barınaklara destek vermemiz, kapımızın önüne bir kap su biraz mama koymamız gerekir.

Esnaflarımız esnaf odalarının kendilerini yeterince sahiplenmediklerinden de şikayetçi. Esnaf odalarının esnafın sorunlarını çözebilmek için belediye ile birlikte çalışması gerektiği düşüncesindeler. İlçemizin güzelleştirilmesini hep belediyemizden beklemememiz lazım. Özellikle temizlik konusunda belediyemize yardımcı olmalıyız. Belediye Başkanımızın haftanın belli günlerinde esnafı ziyaret etmesi, sorunlarını bire bir dinlemesi ve çözüm bulması da çok yerinde bir çalışma olacaktır. Bunun yanı sıra belediyemizin üretici ile tüketiciyi zaman zaman bir araya getirmesi gerekir.

Böylece hem üreticinin hem tüketicinin sorunları tarafların hazır bulunduğu bir ortamda gündeme taşınıp çözülür. Her kesimin ekonomik sıkıntı içinde olduğu şu günlerde vatandaşın refah içinde yaşaması için çözümler aranmalıdır. İlçemizin ve vatandaşımızın sorunlarının çözümlenmesi için el ele vermeliyiz. Mesela vatandaşın koyun çobanlarından şikayeti var. Mesela Akarca'da yağan en ufak yağmurda suların evlerine dolduğundan şikayet ediyor vatandaş Amacım kimseyi yermek veya kırmak değil. Bir Seferihisar gönüllüsü olarak el ele vermek, sorunlarımızı ortaklaşa çözmek istiyorum. Tanrı yardımcımız olsun.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın