Samsun Bu Değil, Bu Olamaz...

Dün 30 Agustos Zafer bayramıydı...büyük bayram...Büyük Ata'nın başkomutanlığında, henüz bıyığı terlememiş çocuk yiğitlerin kanıyla kazanılmış büyük Bayram.

Sabah ilk işim kocaman bayrağımı balkonuma asmak oldu, bayrağım çok büyük ...neden mi ? Çünkü 24 dairelik bir apartmanın bayraksız ayıbını örtmek istedim.

Saat on gibi Samsunun en  lüks apartmanlarının, sitelerinin, villalarının, otel ve restorantlarının, alışveriş merkezlerinin olduğu Atakum'dan ve Atakent'den geçerek Kurupelit ilçesine gittim. Gözlerim fıldır fıldır birşey arıyordu...bir Bayrak, bir Atatürk resmi...O semtlerin insanları variyetleri ile, sosyetik hayatları ile, kültürleri ile için için övünen, güya elit insanlardır...

Ve ben aradığımı bulamamanın acısı ile yüreğimin burkulduğunu, hissettim. İki elin on parmağı kadar Bayrak yoktu bu binalarda...yoktu, yoktu...sağımda,solumda , önümda Bayrak yoktu, ya da yok denecek kadar azdı.Bu insanlar neden bu kadar duyarsızdı...umursuzdu...Bu yaşadıkları hayatı her köşesini kanlarıyla sulamış yiğitlerin, ölümlerden dönmüş ATATÜRK'ÜN sayesinde elde ettiklerini nasıl idrak edemezler..? Benim gözümde bunlar Vatan sevgisinden yosun, kara cahillerden başka birşey değiller. Bu arada bu ilçelerin Belediye

Başkanları da bir bu kadar suçlu...hangi partiden olursa olsun, halkı bilinçlendirmek ben ce en büyük görevleri...

Biz Vatanımıza, Bayrağımıza sahip çıkmazsak, kimlerin sahip çıktığını  görürüz...zaten görmeye de başladık.

Atatürk'ümüzün doğum tarihim 19 Mayıs 1919, Doğum yerim Samsun dediği Samsun'umuza hiç yakışmadı bu lakaytlık, bu ilgisizlik...Samsun' lu olmaktan yine de gurur duyuyorum...bizler (50‐70 doğumlular) yaşadıkça bu Bayrak yaşayacsk, bu Vatan bizim kalacak, ATAM SEN MÜTEESSİR OLMA.

NE MUTLU TÜRKÜMDİYENE...

NE MUTLU SAMSUN'LU OLMANIN GURURUNU LAYIKIYLE  YAŞAYANA...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın