Salı Pazarı Kimin Pazarı?..

Seferihisar'ın en büyük kanayan yaralarından birisi de ne yazık ki Salı Pazarı...

Salı Pazarının diğer adı Üretici Pazarı...

Yani Seferihisar ve köylerinde ki üreticilerin ürünlerini getirip satacağı, kendi ürününü satmayanlara tezgah verilmeyeceği pazar demektir.

Aylardır bu konuyu  göndeme taşıyoruz ama ne yazık ki başta Seferihisar Zabıta Müdürü Sayın Selma Ök başta olmak üzere kimsenin duruma müahale ettiği yok.

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Anavatan Partisi İlçe Başkanı Recep Çiftdal sık sık pazar esnafının şikayetlerini dinliyor. İlgili mercilere iletiyor ama getirilen bir çözüm yok.

Bu konuyu defalarca yazdık...

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile defalarca görüştük. Birlikte pazarı gezip esnafın sorunlarını dinleyelim dedik ama ne yazık ki ve gerçekten salı günleri İsmail Yetişkin'in yoğun olduğunu gördük.

Peki Belediye Başkanı İsmail Yetişkin meşgul,pazarcıya ayıracak zamanı yok...

Bu belediyenin iki tane belediye başkan yardımcısı ve bir tanede zabıta müdürü var.

Onlarda mı her salı günü meşgul?

Onlarda mı pazar esnafının sorununu dinlemek için bir yarım saatlerini ayıramıyorlar?

Pazar esnafı hemen her hafta hal malı satanları Belediye Zabıta Müdürü Selma Ök'e baş vuruyor hatta şikayet dilekçesi veriyor. Ama ne hikmetse sayın müdür bu dilekçelerle ilgilenmiyor.

Haklarını yememek lazım. Zabıta memuru arkadaşlar pazarda kendilerine verilen emir doğrultusunda görevlerini dört dörtlük yapıyorlar. Hatta "Karışmayın" denilmesine rağmen sık sık hal malı satanları ikaz ediyor ama "işlem yapın" emri olmadığı için elleri kolları bağlı kalıyorlar.

Hal böyle ise,hal malı satanlar üreticiden daha fazla tezgah açabiliyorsa o zaman salı pazarını da cuma pazarı gibi sadece üreticinin değildeisteyen her kesin tezgah açtığı pazara dönüştürelim.

Sayın zabıta müdürünü göreve davet ediyoruz.

Üretici pazarında sadece üreticilerin tezgah açmasını sağlayın diyoruz.

Yoksa zaten çok güç durumda olan Seferihisarlı üreticinin tamamen biteceğini ve Seferihisar ekonomisinin biraz daha batacağını söylüyoruz.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın