Salı Pazarı...

Salı Pazarının sorunları çözüm bekliyor. Hemde acilen.

Pazarın otopark sorununu sağolsun Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin halletti. Mevcut oto parkın arka kısmındaki arsayı asfaltlayarak oto park yaptı.Böylece hem pazarın,hem de Seferihisar'ın otopark sorunu bir nebzede halloldu.

Ancak pazarın yanında ki oto park ne yazık ki sorun yaratıyor. Asfalt kaplı olmadığı için en hafif rüzgarda ortalık toz duman oluyor. Salı Pazarının giişinde genellikle kadınlarımızın tatlı, börek gibi evlerinde yaptığı hamur işleri tezgahları bulunuyor. Haliyle toz direk bu tezgahların üzerine geliyor. Başkanımızın acilen mevcut oto parkı da asfaltlaması gerekiyor.

Gelelim üreticisorununa;

Tozdan daha önemlibir sorun...

Salı pazarı Seferihisar ve çevre köylerdeki üreticilerin ürünlerini sattığı bir pazardır. Ancak görüyoruz ki bazı tezgah sahipleri çevre illerden aldıkları sebze ve meyveleri kamyonlarla salı pazarına getiriyorlar. Hem üreticiden ucuz fiyata sayıyorlar hem de pazarın kurallarını çiğnemiş oluyorlar. 

Belediyemizin derhal çözmesi gereken bu sorun pazara hem satıcı,üretici katılımını hem de alış-verişi düşürüyor.

Çevre köylerden gelen pazarcılar üretici belgesiolmayanlara pazarda yer verilmesini istemiyorlar. Bu da onların en tabi hakkı. 

Başkanımızın bu konuya acilen el atıp çözüm getirmesini bekliyoruz.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın