Sahtekar Batıya Güvenilmez...

 Günümüzde, Batı taklitciliği ile yaşam tarzını örnek alanlarımız ve de Batı karşısında komplekse kapılanlarımızın geriye bakıp; bu vatanı bize armağan eden asil milletimizin ne işkencelere maruz kaldıklarını hatırlayarak kendimize çeki düzen vermemiz ecdadımızın bizden beklentisidir.

Atatürk, sık sık bilim ve teknik üzerinde durmasına rağmen; Batının yalnızca yaşam tarzı ve modasını taklit etmeniyi çağdaşlaşma zanneden kopyacılara Atatürk'ün şu sözünü hatırlatırım.

Milletimiz; "Zamanın gereklerine göre bilim ve teknik ve her türlü uygar buluşlardan azami derecede istifade etmek zorunludur." derken; Atatürk'ün askerleyiz sözünü dillerinden düşürmeyenlere manidar bir ikazdır zannederim.

Şimdi gelelim Batı'nın Güvenilmezliğine; İtilaf Devletleri, Osmanlı hükümetine yalnızca İzmir'in işgal edileceğini nota bildirmişti. Buna rağmen Yunanlıların vilayet içlerine doğru ilerlemeleri, Bergama, Salihli, Ödemiş, Tire Bayındır' işgal ederek Müslümanları imha ve şehir ve kasabaları işgal ettiği yerlerde Yunan mezalimini Batılı yalnızca izlemekle yetinmiştir.

Kendini savunmak zorunda kalan halk, köylerden öteden beriden tıoplanan silahlar ile ulkusalgüç oluşturuldu.

Hamiyet sahipleri, keselerin ağzını açarak; yaşamı ve namusu koruma uğruna yaşamlarını ortaya koyan gönüllülerimizin ihtiyaçlarını giderdiler. Bu hazırlıkların farkına varan düşman Nazilliden Aydın'a doğru çekilmeye başladı.

Nazillide öldürmeye fırsat bulamadıkları eşraf ve bilge insanlardan 40-50 tanesini yanlarına alarak; yoldakulak ve burunlarını kesmek, gözlerini oymak ve en sonunda süngüleyerek delik deşik ederek öldürdükleri ve yol üzerinde bulunan köylerde de insanları silahlar ile tarayarak kadın çocuk demeden öldürmüşlerdir.

Mezalimin önünü almak, can ve namus hırsızlarını kovup çıkarmak için koşan, yürekleri iman dolu mücahitler bu melunları Aydın'da sıkıştırdılar. Sonuç olarak onlara benzemek yerine; kendi Türk kimliğimize sarılarak başkalarına benzemek sevdasından vaz geçmek geleceğimiz açısından çok önem arz etmektedir. Bakara-120..."Sen onların dinlerine uymadıkça, yahudi ve hristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olmazlar.

De ki: 'Şüphesiz doğru yol, Allah'ın (gösterdiği) yoludur.' Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva (istek ve arzu)larına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı."

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın