Saçma Bir Üstünlük Oyunu..

İslâm dini kadın ile erkekten her birinin ötekine karşı kuvvetli bir temayül duyduğunu kabul ve beyan eder. Bir yaratılış icabı olan bu temayülün, neslin devamı, dünyanın imar edilmesi gibi birçok faydaları vardır. Normal olan insanların, bu temayülden uzak kalmaları düşünülemez.  Evli, Kadın ve erkeğin birbirine karşı duymuş olduğu ilgi islam dinine göre ayıp,çirkin ve kötü bir ahlak değildir.
.
Kadın ve erkek birbirlerini haramdan koruyan ve onları helâl sınırları içinde barındıran bir örtüdür. Çiftlerden her birinin diğerine örtü olması onu örtmesi, şehvet hislerinin açığa çıkıp onu kötü yollara düşmesini engellemek demek olduğu gibi, her birinin ötekine muhtaç olup birbirlerini her bakımdan tamamlaması manasına da gelir.
Erkek, kadını güzellik timsali olarak görür ve o güzelliği bir hazine olarak korur.  Kadın da erkeğini yiğitlik, cesaret, sığınak timsali olarak tasavvur eder ve erkeğin koruması altında sağlam bir kalenin üyesi olur.

Erkek ve kadının insanlığı bütünleyen iki cins olduğu, “Bu iki cinsten hiçbiri diğerinden üstün değil, ancak farklıdırlar.

Mordernizm, kadına sunduğu yaşam tarzı yalnızca dünyada özgürleşmeyi , teşhir ve zevk ve moda peşinde koşma telkinidir.  Bunun sonucunda özgür ama yalnızlık içinde bunalan insanların sayısı çoğaldı. Yalnızlığa karşı en hassas duygu kadında vardır. Kadın paylaşmayı ve yalnızlığı gidermeyi önemsemektedir. Kadının psikolojik ihtiyacını umursamayan Feminizm kadının duygusal yanına bilinçli olarak önem vermedi.Kadın şefkat ve merhamet ile yoğurulmuştur. Bunun sebebi de Annelik görevinin gereğidir. Anneler, gelecek nesillerin mimarlarıdır. Kadını bu kutsal görevinden soyutlamak, çocukları kreşlerde büyütmek annelik görevini terk etmek anlamına gelir ki, bu da toplumların yozlaşmasına sebep olur. Çalışan kadınların bu konuda dengeyi kurmalarını gerektiren beceri yapılarında mevcuttur.

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın