Provokatörlere Dikkat...

Malum bundan on onbeş gün önce, 15 Temmuz’un evvelinde dağıtılan ve kaybolan silahlar gündem de idi. Yangın problemi çıkınca unutuldu ve açıklık kazanmadı. Mutlaka bu kaybolan silahlar birilerinin elinde.

Bilhassa yangın olayından sonra fitne kazanının altına meçhul eller tarafından odun atılıyor. “Fitne kıtalden (öldürmeden, çatışmadan) beterdir demiş atalarımız. Bu durum tam da, fitne merkezlerinin istediği bir ortamdır. 

Başta siyasiler olmak üzere;  fitne merkezlerine malzeme olacak söz ve tavırlardan kaçınmaları ülkenin yararınadır. Sosyal medyayı kullananlar da klavyelerine dokunurken maceraperestlerin iştahını kabartan haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri önemlidir.

Elbette bu arada ülkeyi idare edenlerde; vatandaşın kafasına takılan sorular ile provakatörlerin yaymak istediği asılsız tahrik edici haberleri etkisiz hale getirici açıklamalarda bulunmaları gerekir diye düşünüyorum.

Bir yandan Corona-Virüs, can alan seller ve orman yangınları milletimizi bunaltırken, idarecilerimizin vatandaşların maddi kayıplarını karşılama konusunda nasıl bir imkan sağlayacakları merak konusu olmaktadır. Olası doğal afetler oluşmadan önce; konusuna göre zamanında araç gereç ihtiyacını depolamak ve kötü günler için bütçede yedek akçe ayırmanın öneminin dersini almış olacağız.

Sonuç olarak; maddi konular şöyle veya böyle halledilir ama; fitne ve ardından kıtal’in açtığı yara kolay kolay kapanmaz. Milli bilinç sayesinde, ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru bozulmamasına azami hassasiyet gösterilecektir

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın