Okullarımızdan Tek Ses...

* Türkiye'min kuş uçmaz, kervan geçmez bir dağ köyünde, kasabaların seçkin yerlerinde DEVLET; ya da  mega kentlerin en gözde yerinde ÖZEL de olsak; bizler CUMHURIYET OKULLARIYIZ.
* Aslında; bütçelerle, desteklenen talim terbiye ve büyük çabalarla, hepimiz eşit konumda, donanımlı tek yürekle milletimize hizmet SUNMALIYIZ.
* Devlet ya da özel olalım bizler şimdi umutla açılıyoruz, pandemi de olsa çocuklarımızı özlemle bağrımıza BASACAĞIZ
* Çoğumuzun farklı eksiklikleri vardır, ne yazık ki milletimizin imkanları her zaman yeterli olamıyor. Buna rağmen şimdilik hazırız, sonrasına BAKACAĞIZ.
* Hangi koşullarda olursak olalım, biz okullar, ancak ruhunda meslek aşkı, kalbinde Atatürk sevgisi olan öğretmenlerle hayat bulur, ilim irfan yuvası olabiliriz; bu mutlaka çok iyi ANLAŞILSIN.
* Öğretmenler kendilerine emanet edilen yeni nesli bilgiyle donatıp, Başöğretmenimizin izinde, iyiye, doğruya, güzele ULAŞTIRSIN.
* Önümüzde daima şanlı al bayrağımız, göz bebeğimiz, gönderinde özgürce nazlı nazlı DALGALANSIN.
* Geleceğimizin gençlerinin yürekten okudukları İstiklal Marşımız da gökyüzünde ÇINLASIN.
* Aynı gür sesle andımız başlasın; Türk'üm, doğruyum, çalışkanım; YASAM.
* Coşkuyla devam etsin sonuna kadar; sana layık olalım ATAM.
* Çocuklarımız onca savaşlarla yorgun, bitkin düşen elli yedi yıllık hayatında dört bin kitap okuyan, inceleyen ATA'mızdan örnek alıp GURURLANSIN.
* Hepimizin gözönünde özenli bir Atatürk köşesi zaten vardır. Bir de kütüphanemiz olsun, çocuklarımız kitap okumanın önemini bilerek tadını alsın, kütüphanelerin havasına ALIŞSIN.
* "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" dedi Kurtarıcımız; kendi dalınızda tüm gücünüzle bilgilerinizi bıkmadan, usanmadan ısrarla çocukların akıllarına YERLEŞTİRİN.
* Bilgilerinizin yanında sınıf ve okul ortamında özgür, saygılı, yardımsever ve adil olmayı yaşayarak GÖSTERİN.
* "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" Bunlar yine ATAMIZIN ne kadar değerli, büyük SÖZLERİDİR.
* Öğrencilerin resim, müzik, spor yeteneklerini farkedip, keşfeden dikkatli öğretmenlerin GÖZLERİDİR.
* "Yurtta sulh, cihanda sulh" demişti MUSTAFA KEMAL PAŞAMIZ. Bu evrensel, eşsiz bir FELSEFEDİR.
* Gereğini örneklerle; sınıf, okul, aile, çevre, toplum, hatta ülke bazında özümsetmek, anlatmak, öğretmenlere en öncel VAZİFEDİR.
* Ne mutlu Müslüman bir ülkeyiz. Allahımız, Peygamberimiz, Kuran'ımız; doğuştan fıtratımızda manevi kutsalımızdır. Dikkatle önemle KAVRATIN.
* Ruhumuzun hazinesi olan inancımız din duygumuz; Başkomutan Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve bin elli beş şehidimize olan vefa ve minnetimize kesinlikle karşı değildir. Tam aksine dinimiz vefayı sever. Nankörlük, kindarlik yasak ve günahtır. Bu gerçeğin asla değişmediğine inanmalarını SAĞLAYIN.
* Kurtuluş Savaşıyla hayat bulan Türk milletinin tarihini, Vatan toprağının coğrafyasını, ülkemizin kaynaklarını, kendi kendimizi doyuracak güçte olan tarımımızı, hayvancılığımızı detaylıca BELLETİN.
* Bu zenginliğimizin nasıl kullanılması gerektiğini, yurdumuzun zorluklarını, deprem kuşağını, heyelanları, selleri, yangınları, güncel olayları da bilsinler; yaşanmakta olan salgının gereklerini dikkatle uygulatıp ÖĞRETİN.
* Dediğimiz üzere; okulları okul yapan aydınlık yolda, hem çağdaş hem inançlı, mesleğini kutsal sayan ÖĞRETMENLERDİR.
* Milletleri millet yapan da; Vatan aşkıyla çarpan, inançlı, cesur, aydın, MUSTAFA KEMAL sevdalısı YÜREKLERDİR.
* Şimdi beraberce soru işaretleri ve ciddi endişelerle yüklü olan yeni öğretim yılını en iyi dileklerle KUTLUYORUZ.
* Öğretmenlerimize güç, kuvvet, sabır, basiret; çocuklarımızın da çalışkan, bilinçli ve akıllı, Vatan sevdalısı olmalarını DİLİYORUZ.. 

Emel Sayın
Emekli Matematik Öğretmeni

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın