'Notunuzu Aldım. Size Döneceğiz'

Yaklaşık 4 aydır İzmir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünü arayıp Başkan Tunç Soyer'den randevu istediğiniz de telefonun ucundaki bayan "Telefonunuzu aldım, başkanla görüşüp size döneceğim" yanıtını veriyor. Ama ne dönen oluyor ne de randevu veren.

Bir çok siyasi partinin il başkanı Tunç Soyer'i makamında kutlamak için Özel Kalem Müdüründen randevu istedi. Ancak telefona çıkan bayanın "Başkanla görüşüp size hemen döneceğim" demesine rağmen hiç birine dönüş yapılmadı.

Çok sayıda muhtar mahallesinin sorunlarını başkana anlatmak için başkana ulaşmak istedi ama ulaşamadı. Muhtarların randevu talebi ise "Başkanım sizi mahallenizde ziyaret edecek" oluyor. İzmir'de yaklaşık 1500 muhtarlık var. Eğer Başkan Soyer her muhtarlığa 1 saat ayırırsa bu 1500 saat eder. Başkanın günde 8 saat mesai yaptığını düşünürsek 1500 saat 187 güne tekabül eder. YaniSayın Başkanın 187 gün hiç bir iş yapmadan muhtar ziyareti yapması anlamına gelir. Buna imkan olduğunu düşünen var mı acaba?

Belediyelerin vatandaşla görüşme günleri var. Genelde haftada 2 gün yapılır bu halk toplantıları. Pekibu toplantıya başkanla görüşmek için kaçkişi gelir ve kaçı başkanlakaçdakika görüşebilir.

Belediye Başkanlarının vatandaşa daha yakın olması lazım. 

En azından randevu için arayanlara dürüst olmak lazım. "Başkanımız çok yoğun size randevu vermemiz zor" denilmeli.

Milleti oyalamanın bir anlamı yok.

İnanın vatandaş Aziz Başkanı mumla arıyor.

Olmuyor başkan olmuyor.

Bizim bir tane İzmirimizve bir tane İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızvar.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın