MÜSLÜMANLARIN YAŞADIĞI ÜLKELERDEKİ LİDERLER, EVANJELİST+SİYONİST ORTAKLIĞINA DİKKAT(!)

 

 Günümüzde Evanjelizm, Amerika’daki Hristiyan toplumun tutucu kanadını ortaya koymaktadır. 1970 lere kadar Evanjelistler Demokratları, 1970 li yıllardan sonra Cumhuriyetçilere destek vermekteler. Evanjelistlerin Yahudiler ile işbirliği; İncil’in tanımladığı kıyamet zamanı senaryosunda birlikte önemli bir rol oynayacakları inancından kaynaklanmaktadır.

Filistinliler, İsrail’in sıkıntılarını yaşarken Evajelist+Siyonist ortaklığı Armageddon savaşı için geri sayım yapıyor, Mesih’in yeniden gelişini bekliyorlar. Bu neden ile doğmatik anlayış Evanjelik kilisenin İsrail’e olan desteğini pekiştirmektedir.

Amerika çapında Evanjelistlerin ne kadar bağlılarının olduğunu kestirmek zor da olsa, 2002 yılında Gallup’un yaptığı kamuoyu araştırmasında bağlılarının oranı %47 olduğu tespit edilmiştir. Irak savaşı ve Başkan Bush’un ‘ilahi misyon’ söylemleri ile 2003 de %50 yi geçmiştir. Amerika’da Evanjelik yoruma inanan70-80 milyon inanan insan var. Bu grup Amerikan yönetimi ve seçimleri üzerinde oldukça etkilidir.

Sonuç olarak, Evanjelist’lerin Amerika’da Başkanlık seçimleri üzerindeki etkileri nedeni ile seçilen başkan, İsrail ve Filistin konusunda Evenjelist+Siyonist gücü karşısına alamaz. Örneğin; Trump İsrail’i maddi ve manevi desteklerken, Diğer ülkeler ile de temaslarda İsrail adına pazarlıklar yapmak durumundadır. “Sen İsrail aleyhine tavır takınmazsan, Ben de senin ABD olarak isteklerine olur veririm” kabilinden.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın