Merhaba Derken

Tüm dostlara Bayrak Medya sayfalarından merhaba. Genel Yayın Yönetmenimiz Ayhan Köksal ile birlikte sizlere hizmet etmek amacındayız. Yazılarımızda başta Seferihisar olmak üzere yerine ve zamanına göre tüm ülkenin sorunlarını sütunlarımıza taşıyacağız.

İlk olarak Seferihisar'da gençlerimizin sorunlarına değineceğim. Hepinizin bildiği gibi Seferihisar Gençliğinin en büyük sorunlarından birisi işsizlik. Yaşantılarında ilçemizde sürdüren gençlerimizin yanı sıra üniversite öğrencilerimizinde işsizlik sorunu var. Çoğu orta hatta düşük seviyeli geliri olan ailelerin çocukları.

Bulaşıçılıktan, garsonluğa kadar hem de çok düşük ücretle çalışmak zorunda olan öğrencilerimiz var. İşsizliğin çözümü için ilk adımı belediye başkanımız Sayın İsmail Yetişkin'den bekliyoruz. Belediye de bir iş bulma masası oluşturarak iş arayan müesseseler ile öğrencileri ve iş arayan gençlerimizi yüz yüze getirebilir.

Belki "Bu işi İş Bulma Kurumu Yapıyor" diyeceksiniz. Ama belediyemizin bu sorunda ara bulucu olması çözümüdaha hızlı ve daha adil bir şekilde getirmesini sağlayacak. İnanıyorum ki sayın başkanımız bu satırlarımızı dikkate alacaktır. Tekrar buluşuncaya kadar sağlık ve mutlulukla kalın.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın