Mahkemelik olan kavgalar ...

 Avaz avaz bağırarak tartışan liderler ve onların sözcüleri mikrofonu eline alan ben haklıyım dercesine rakibine hakaret yağdırmaya başlıyor.. Akil adamlar aslında tartışırlar. Tartışırken de haklı çıkmak için değil, hakkı bulmak için tartışılır. Ayrıca tartışmalar seviyeli olmalı, Devlet adamına yakışmalı. Yapılan karşılıklı tartışmalar toplumun dertlerine çare bulmaktan uzak aynı kayıkçı kavgasına benziyor. Yapılan tartışmaların içeriği medeni insanların birbirini anlamak için değil hedefleri birbirlerini mağlup etmek.

Ortaya bir tez koymadan yapılan karşılıklı itibar zedeleyici hitaplar toplumu da olumsuz etkilediği gibi kamplara ayrılmasına da sebep oluyor. TV ekranlarına yansıyan bu olumsuz tartışmalar, kullanılan ifadeler çocuklara da çok kötü örnek oluşturuyor.

"İktidar icraatlarıyla, projeleriyle halkın nazarında durumunu korurken, muhalefet ise halkımızın sorunlarını dile getirip iktidara yön vererek isabetli öneriler ile halkın beğenğisini kazanmaya çalışır.

Maalesef tıkanan iktidar, proje üretemeyen muhalefet birbirlerine demogoji yaparak gerilim ve kavga yolunu seçiyorlar Tabi bunu yaparken de devamlı itibar kaybettiklerinin farkında olamıyorlar. Bütün milletimin gözü önünde adeta bir orta oyunu sergilemekteler. Oysaki ülkemizin çözülmesi gereken onca problemlerinin yanında, yarının dünyasında gerçek yerini alması gereken bir Türkiye olduğunun farkına varamıyorlar.

Siyasetçiler akıllarını başlarına almaları, kendi bekaları için değil de ülkenin bekasını dikkate almalarının önemini hatırlamaları gerekir. Aynı zamanda bu kavga ve çatışmalar dış politikada da itibar kaybederek sorunlarımızın çözümü zorlaşıyor. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı koyma direncimiz zayıflıyor.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın