Layüsel...

LAYÜSEL, Günah işlemeyen, hata yapmayan, yaptığı işlerden hesap sorulamayan, istediği gibi hareket eden demektir.

Kainatta tek Layüsel Allah'tır. Acemlerin Ayetullahlarını Layüsel gördükleri gibi; tarihimizdeki hiç bir siyasi lider, Komutanlar, layüsel olmadığı gibi; hiçbir Tarikat Şeyhi, Cemaat Lideri de layüsel değildir.

Bu kişileri layüsel gören sevenleri şirk içine girmiş olurlar.

Gerek dini camiada veya gerek siyasi camiada taraftarlar birbirlerinin liderleri konusunda seninki layüsel, benimki layüsel rekabeti sonucunda çok hakperest insanlar lekelenmiş ve çok na ehil kişiler erişilmez tahtına oturtulmuştur.

Buradan hareketle, tarihimize malolmuş kişilerin hepsini başarılart ile eksiklikleri, kusurları ve günahlarıyla birlikte sevmek veya en azından saygı duymak zorundayız. Aksi takdirde; Atatürk, Abdulhamit, Vahdettin, Karabekir, Rauf Orbay, İsmet Paşa, Menderes, Demirel, Özal, Ecevit gibi ahirete intikal etmiş değerlerimizi yarıştırmak toplumun birlik ve beraberliğine bir şey kazandırmaz.

Maalesef günümüzde bu ortak değerlerimiz üzerinden kalem oynatanlar. Siyasi ve sosyal alanda rant sağlamaya çalışanlar; toplumda meydana getirdikleri derin çatlakların sorumluluğundan kurtulamayacak; gelecek nesillere de huzurlu ve mutlu bir ülke devredemiyecekler.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın