Kur'an Tefsiri Suç Delili...

Türk İslam kültürüne tasallut eden 28 Şubat’ın hamisi; Büyük Kulüp den, Encümen-i Danişten, İttihatçıların Mason ekibinden ne zaman kurtulacağız. Adamlar profesyonel, Türk milletinin yakasına Osmanlı’da bir yapıştılar bırakmak istemiyorlar. Devamlı intikam peşindeler. İstanbul fethinin intikamını alıyorlar. Oyunlarını bozacak veya bozan hangi lider varsa bir şekilde icabına bakıyorlar. Ya ortadan kaldırıyorlar veya vesayetleri altına alıyorlar.

Örneğin; Abdulhamit Han dan Filistin’den toprak istediler, alamadılar. Devletin kademelerini ele geçirmek istediler; Abdulhamit’in sıkı takibine uğradılar. Örgütlenmelerini istihbarat birimleri ile göz açtırmadı. İşbirlikçileri ile beraber Abdulhamit’e Kızıl Sultan dediler. Yine işbirlikçileri ile beraber Absulhamit’i al aşağı ettiler. Tabi emellerine ulaştılar ve Osmanlı’yı yıktılar.

Şöyle Cumhuriyet dönemine baktığımızda İttihatçıların mason kısmı intikam timi gibi çalışıyor. Kurtuluş savaşında Atatürk’ün yanına hiç sokulmadan karşıdan seyrettiler. Ne zaman zafer kazanıldı, hepsi Ankara’ya üşüştüler. Hatta Atatürk’e Maşrık- Azamlık teklifinde bulundular. Atatürk tehlikeyi sezince Mason localarını kapattırdı. Sonuç intikam; Atatürk’ü cıva ile zehirlediler.

1950 de iktidar olan Adnan Menderes bu çetenin hoşuna gitmeyecek işler yaptı. Türk İslam kültürünün önünü açtı. Ezanı orijinal hale getirdi. Dindarlar nefes aldı. Sonuç ne oldu intikam ve İdam…

Bülent Ecevit’n halk nazarında sevilmesi, Elit tabaka ve hortumunu devlete bağlayanların umudu olmadı. Siyasi ve ekonomik düzenleri bozulacağından tedavi amaçlı oyalama ile ölümüne sebep oldular.

1083 de Rahmetli Özal iktidara geldi. Çeşitli çalkantılar ile bitkin hale gelen Türkiye’ye yeni bir vizyon getirdi. Ekonomiyi düzeltti. Düşünce ve ifade özgürlüğünü sağladı, işsizlik sorununu halletti, ihracatı arttırdı. Malum çetenin bu atılımlar hoşlarına gitmedi. Üstelik Özal’ın Türk-İslam kültürünü üst seviyede tutması da adamları çıldırtıyordu. Sonuçta ortadan kaldırmaya karar verdiler. Kongre salonunda silahlı saldırıyla öldürmek istediler ama başaramadılar. Sonuçta bir şekilde O’nu da zehirlediler.

Asker üniforması ile 28 Şubat darbesini gerçekleştirdiler. Ancak halkın, milliyetçi basın ve kuruluşların büyük tepkisi ile karşılaştıklarından tam istediklerini uygulayamadılar. Ama 28 Şubat bin yıl devam esecek demeyi de ihmal etmediler.

Yılbaşından donra içlerinden biri, üniformalı kalkışmaların olumlu sonuç vermediğini, dolayısıyla değişik sivil bir taktik uygulayacaklarını açıklamıştı. Kur’an ve Hadis kitaplarının suç delili olması 28 Şubat’ı ve bin yılı hatırlatıyor

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın