Kulağınıza Küpe Olsun...

10 Mart 2020 gününden bu yana bütün Ülke ayaktayız.

Corona Virüsüne karşı ne gibi önlem alacağımızı araştırıp duruyoruz.

Ama ne yazık ki başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ana Muhalaefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, el ele verip çözüm arayacağına "Yok yardımı sen toplayacaksın, yok yardımı ben dağıtacağım" kavgasındalar.

Rant ve siyasi reklam peşinde koşmaktansa el ele verip çözüm arayın.

Yardımları Devletin veya belediyelerin toplayıp dağıtması bu gün Ülke gündemi olacak değerde bir konu değildir. Önemli olan o yardımların vatandaşa ulaşmasıdır.

Vatandaş için hastaneyi kimin nereye yaptığı değil, bu illete yakalananların bir an önce tedavi edileceği hastanenin yapılmasıdır.

Ve unutmayın ki gerek yardım dağıtma, gerekse hastane yapma işi size puan getirmeyecektir. Çünkü 23 Nisan Perşembe Günü saat 21.00 de gördüğünüz gibi vatandaş bu günler bitince ne Ak Parti Genel Başkanına, ne de Belediye Başkanlarına puan vermeyecek "Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletine zeval vermesin" diyecektir.

23 Nisan Gecesi gördük.

Türkiyenin neredeyse yüzde 99'u balkonlarına çıkıp İstiklal Marşımızı okudu.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'de balkona çıkıp İstiklal Marşımızı yürekten ve gür sesle okuyanlar arasındaydılar.

Demek ki isterseniz bir şeyleri ortak yapabiliyorsunuz.

Ey İstiklal Marşımızı aynı anda evinin, sarayının balkonundan bağıra bağıra okuyan siyasi liderler, peki neden corona ile mücadelede aynı balkona çıkıp birlikte karar veremiyorsunuz? Ya da neden vermiyor, ille de siyasi reklam ve rant peşinde koşuyorsunuz.

Bu virüs sadece ölümlere değil, ekonomimizin çökmesine, esnafımızın iflasına, emeklinin, memurun, işçinin evine ekmek alamaz duruma gelmesine neden olmuştur.

Öyle ise şimdi sizin kavga etme değil kenetlenme zamanınızdır.

Unutmayın 23 Nisan'da evinin balkonundan bulunduğu kenti inletircesine İstiklal Marşımızı okuyan bu millet o balkona bir daha çıkar ve hem iktidar hem muhalefet partisini sandığa gömer.

Haaa...

Unutmadan tek şansımızın gerçekten işinin uzamanı olan bir Sağlık Bakanımızın görev başında olmasını yinelemek istiyorum.

Sizleri oturduğunuz koltuklara biz getirdik...

Bunu unutmayın...

Ve bizi corona illetinden kurtarmak için birlik olun, el ele verin...

Yardımları hanginiz dağıtırsanız dağıtın biz sonuçta her zaman olduğu gibi biz yine "Allah Türkiye Cumhuriyeti'ne zeval vermesin" diyeceğiz unutmayın.

Haydi daha fazla uzatmayın, verin el ele...

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın