Küçük çocuğun şikayeti...

Bir çocuk sizi Allah'a şikayet edicem dedi ve bütün dünyayı Allah'a şikayet etti galiba.
Onca mazlum çocuk onca feryat figan ederken tüm dünya susmuştu, sanki hiç bir şey görmüyor, duymuyordu. Rahatca gezip dolaşıp eğleniyordu. 
Ve bir çocuk sizi Allah'a şikayet ediceğim dedi Allah'u teala öyle bir cevap verdiki her şey tersine döndü. Bir virüs tüm dünyayı alt üst etti. Şavaşlar durdu. Bugün süper güç diye bilinen ülkeler bile çaresiz aciz bir halde. 
Bir zulmün karşısında susan  o zülmü yapmış gibidir.
Ben inanıyorumki biz Müslümanlar bir nebzede olsa sesimizi duyurmaya çalıştık karşı çıktık. 
Yüce Rabbim bize merhamet eylesin. 
Herşey değişti herkes evlere  tıkandı. Eğlenceler bitti herkes canının derdinde.
İşte böylece Allah kendine gel ey insan oğlu diyor. Bir virüsle seni maf ederim diyor. Gözle görülmeyen bir virüs tüm dünyayı alt üst etti. 
Allah'ın Peygamberine. Kuranı Kerime. Ayetlere ve Hadislere inanmayanlar yada işne gelmediği için karşı çıkanlar ne zaman kendine gelicek. 
Hocalar kendi düşüncelerinj değil Allah'ın indirdiği ayetleri anlatıyor. Bilsinlerki bunlara karşı çıkanlar hocalara değil Allah'ın ayetlerine karşı gelmiştir. Rabbim bulaştırır bir virüs tepetaklak eder insanı.100 yılda yaşasak bu geçici dünyada elbet bir gün ebedi hayata göçüp Allah'ın huzuruna çıkıcağız. Ve öbür dünyada herkes bu dünyada ne ektiyse onu biçicek.
Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın