Korona Virüs ve İmza Kampanyası...

Biz düşünememiştik, ama sağolsun Seferihisar Kaymakamlığı düşünmüş ve Ekmeksiz Plajının Halkın Hizmetine Açılması İçin "Ekmeksiz Plajı İçin Bir İmzada Sen At" imza kampanyamızı korona virüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelemiş.

İyiki de ertelemiş...

Kampanya için Kaymakamlığa verdiğimiz dilekçeye Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı ve Afyonlular Derneği Başkanı Ramazan Çakır, Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Recep Çiftdal, Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seferihisar Çoban Ateşi Derneği Genel Başkanı Mustafa Tungay Şimşekkan, Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Uğur Alparslan, Başkan Yardımcısı Adnan Çetin, Romen Kültür Derneği Başkanı Hikmet Ersoy,Seferihisar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mahmut Karadaş, Gazettege İmtiyaz Sahibi ve Kent Konseyi  Gençlik Komisyonu Başkan Yardımcısı Cemrecan Tutar, Üretici Kadınlar Derneği Başkanı Asude Aşkın ve nacizane ben imza atmıştık.

Hadi beni bir kenara bırakın. Konu, Vatan, Millet, Sakarya olunca düşünme yetimi kaybediyorum ama bu 11 Akil İnsan, Seferihisar'ın, Ürkmez'in, Akrcanının, Ulamışın, Sığacığ'ın akın akın imza atmaya geleceklerini, sosyal mesafeyi umursamayacakları gibi maske de takmayacaklarını düşünmediler mi?

Düşünsene, Seferihisar Ekmeksiz Plajını Kurtarmak için yüzlerce belki de binlerce kişi Atatürk Meydanına konulması planlanan imza masasına akın edecekler. Atatürk Meydanından başlayan kuyruk Kaymakamlık Binasının önünden geçip, stadyuma doğru gidecek. Uzayan kuyrukta sosyal mesafeyi kim koruyacak? Maske takmayanlara kim müdahale edecek?

Pazarın girişini bir düşünün...

Cuma pazarında pazarın girişinde imza atmak için gelmiş binlerce insan. 

Ne sosyalmesafeyi koruyacak, ne maske takacak, üstüne üstlük bir de zaten pazarda maskesiz alış veriş yapan veya maske takmadan sabahtan akşama kadar pazar tezgahınde satış yapan pazarcıya kötü örnek olacaklar. 

Ya Akarca sahili?

Akarca sahilinde imza atmak için gelenleri bir hayal et. Gündenay Kafenin önünden başlayacak olan kuyruk yüzde 40 kapasite ile çalışması gerektiği halde ısrarla yüzde 10 kapasiteile çalıştırılan Arıtma Tesislerine kadar uzanacak. Sen o kuyrukta kime maske taktırabileceksin. Sosyal mesafeyi nasıl koruyacaksın?

Bu adamlar imza attıktan sonra Devlet Hastanesi hekimlerinin Akarca'dan gelen her vakadan sonra "Akarcadan denize girmeyin, yeni bir salgına sebep olacaksınız uyarısına uymayıp denize girecekler, bir de koli basili belasını başımıza musallat edecekler. 

Hele bir de Ürkmez Sahilini düşünün. Zaten sahilde her 10 kişiden 8'i maskesiz gezenlere bir de imza atmaya gelenler eklenecek. On kişiden sekizinin maskesiz gezmesini engelleyemeyenler, imza atmaya gelen binlerce kişinin maske takmasını nasıl sağlayacak? Sosyal mesafe nasıl korunacak?

Sığacık zaten imza kampanyası yapılacak olan pazar günü bir felaket olacak. İmza kampanyası olmadığı pazar günlerinde onlarca maskesizin, kol kola gezdiği Sığacık Sahilinde 19 koronalı hasta ele geçiriliyorsa, Ekmeksiz Plajı için imza atmaya gelenlerden sonra kaç 19 kişi karantinaya alınır siz karar verin. 

Şimdi sakin kafayla düşünüyorum da; Ekmeksiz Plajının Kazaklara geçmesi mi önemli, yoksa korona virüsün  yayılması mı?

Mevzubahis olan korona virüsse gerisi teferuattır.

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın