Kıymayın Seferihisar'a...

Her ne hikmetse son günlerde nedense Seferihisar'a sanal bir saldırı başladı.

Seferihisar ile uzaktan yakından alakası olmayanlar, ömürleri boyunca haritada bile Seferihisar'ın yerine bakmayanlar Seferihisar'ı corona salgınının merkezi olarak gösterme çabasına girdiler.

Bakın efendiler bu memleketin bir mülki yöneticisi var.

Kaymakam İlhan Abay...

Bir de yerel yöneticisi, yani belediye Başkanı İsmail Yetişkin...

Ve Devlet Seferihisar'a inanamayacağınız kadar hakim....

Hiç beklemediğiniz kadar sahip çıkıyor....

Belediye tüm imkansızlıklarına rağmen bir çok belediyeden çok daha başarılı.

Bir kaç gün önce maske yapımından bile rant elde etmeye çalışanların önünü devlet kesti. 

Maske satışlarını yasakladı. Sağlık Bakanı Koca "Maske satanı derhal polise ihbar edin. Devlet gereğini yapacak"dedi.

Daha dün maskenin tanesini 7,5 liraya satanlar bile sosyal medyada hiç kimse savunmasını istememişken boy boy paylaşımlar yapıp, 2.40 kuruşa aldıkları maskeyi 3 liraya sattıklarını, hatta şimdi maske satanlara inat alış-veriş yapan her kese maskeyi bedava verdiklerini yazıyorlar.

Sonrada utanmadan çıkıp "Belediye neden maske dağıtmıyor?" diye yaygara yapıyorlar.

Öğrenin artık, maskeyi Belediye değil, Sağlık Bakanlığımız dağıtıyor.

Bir başka ne idiğü belirsiz çıkıyor, gerçekten Seferihisar için çalışan grupların duvarına yazarak, "Bana kumaş verin, dikecek bayanda bulun, maske diktirip dağıtalım. Hatta dağıtımı ben yaparım" diyor.

Bakın arkadaşlar, bu rantçılara, bu fırsatçılara inanmayın. Bizim Devletimiz güçlüdür. Ne vatandaşını aç bırakır, ne de açıkta bırakır. Kaldı ki maskesiz, dezenfenktansız hiç bırakmaz.

Dezenfenktan dedim de;

Ben salgın başladığından beri Seferihisar Belediyesinden aldığım dezenfenktan ile vücut temizliğimi yapıyorum. Ama adam çıkıyor, hiç bir izni olmadan kafasına göre açtığı haber sitesinde "Seferihisar Belediyesinin dağıttığı Dezenfektanlar bozuk" diye boy boy yazı yazıyor.

Yapmayın efendiler. Kıymayın Seferihisar'a.

Belediye Başkanı korsan sitenize kandil kutlama ilanı vermedi diye canla başla çalışan Başkana ve ekibine çamur atmayın.

Adı mühim değil bir partinin bir başka ilçe başkanı çıkıyor rakamlar açıklıyor. Ve neredeyse Seferihisar'ı Corona salgınında İstanbul'un önüne geçiriyor. 

Bir başkası Necat Hepkon Devlet Hastanemizin karantina altına alındığını yazıyor.

Zahmet edip gitmiyor hastaneye. Gitse hastanenin karantina altına alınmadığını, aksine AFAD'ın karantina çadırı kurduğunu, hastanenin kapısından içeri koronalı hasta sokulmadığını görecek. Görecekte işine gelmeyeceği, sansasyon yaratamayacağı için gitmiyor.

İlçe Kaymakamımız Sayın İlhan Abay ve ekibi 10 Marttan bu yana insan üstü bir efor sarfederek, belediye ile koordineli olarak Bakanlıklardan gelen talimatları, önerilen tedbirleri anında alıyor.

Kendine bilmez bir vatan haininin Seferihisar'ın zenginlerini hırsızlıkla suçlamasına rağmen ilçemizin zenginleri parti ayırımı yapmaksızın Belediyemize yüzlerce koli yardım kolisi gönderiyor..

Efendiler kıymayın Seferihisar'a...

Bu vatanın gerçek sahipleri varken siz bu memlekete yazık edemezsiniz zaten...

Coronasız Günler için...

Evinde Kal Türkiyem...

Sokağa Çıkma Seferihisarlım...

Biraz daha sabır

Biraz daha inat 

Kapının arkasında bekleyen

 Ölüm değil hayat 

Nazım Hikmet Ran

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın