Kime Can Dediysem...

Bu zaten benim kaderim. Kime canım dediysem "canın çıksın" dedi

Ben de hiç birinin altında kalmama kararı verdiğim için hepsine cevap verir oldum.

Kardeş dediğim İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu'da bunlardan biri. Kongre salonunda 3-5 kişi kendisini harcamasın diye gösterdiğim çabayı aklıma getirdikçe asfalyalarım "şak" diye atıyor. Ben her yerde her alanda yanında olacağım, arkanda olacağım, sen neredeyse küfre varan bir açıklama ile düşmanlarımın ekmeğine yağ sürmeye çalışacaksın.

Allah'a şükür alnımız açık, yüzümüz pak da attığınız çamur iz bile bırakmıyor, yaptığınız da pek dostluğa sığmıyor.

Şimdi Şadiye Aşçıoğlu'nun whatsapp üzerinden yolladığı yazıyı aynen yayınlıyor ve aralara girerek yorum yapıyorum.

Buyurun okuyun:

Bugün yerel basında okuduğum bir haberi oldukça ilginç buldum. Dert dinlemekten ve dertlere çare olmaktan bahsediyordu. Katıldığım bölümleri ve kesinlikle katılamayacağım bölümleri vardı. Aklıma o meşhur ‘Stalin’ in Tavuğu’ hikayesi geldi; tam da mevcut durumu tarif eden özetleyen bir hikaye. Yazının katıldığım yerleri de var demiştim, evet doğru söylemiş ; 19 yıllık iktidar dönemlerinde vatandaşı dert sahibi yaptıklarını kabul etmişler. En azından bu güzel bir gelişme, Nihayet hayal dünyalarından çıkıp gerçeklerle yüzleşmeye başlamışlar.

CEVAP: Bayrak Medya yerel bir basın organı değil, Merkezi Antalya'da bulunan Haberci Gazetesi'nin web sitesi olup, dünya çapında okunmaktadır. RTÜK'e kayıtlı nadir yayın organlarından biridir.

Yukarıda ki paragrafta sanırım Bayrak Medya'nın para karşılığı yalan haber yaptığını kasdediyorsunuz. Başta siz kendiniz bilmelisiniz ki Bayrak Medya'nın para karşılığı haber yaptığını ispat edecek delikanlının alnını karışlarım. Kaldı ki Bayrak Medya genelde yayınladığı reklamların parasını bile almamakta, hatta alamamaktadır. Sitemizde yayınlan son 6 kutlama ilanına kaç para ödediğinizi açıklarsanız her kes bizim parayla işimiz olmadığını anlar. 
    

Ülkemizin, vatandaşımızın dertleri sıkıntıları her geçen gün artmakta büyümekte . Dramatik olan 19 yıllık başarısız bir yönetim sonucu ortaya çıkan bu olumsuz tablonun müsebbiplerinin kendilerini hala çare olarak görebilmeleri hem komik hem dramatik. Maalesef Türkiye’ miz sorunlar dertler yumağı haline getirilmiştir, gençlerimiz yarınlarına güvenle bakamamaktadır, kendilerine bir gelecek görememektedir. Vatandaşımız geçim derdine düşmüş yarın tenceresine ne koyacağını düşünmektedir. Ülkemizin bekası tartışılır hale gelmiştir. Kim ve ne olduğu belirsiz nasıl tehlikelere yol açacakları bilinmeyen milyonlarca göçmen ülkeye sokulmuş, kontrolsüz şekilde ülkenin her yerine dağıtılmış ülkemizde göndere bayraklarını çekecek kadar hadsizleştirilmiştir. Bütün bunlara sebep olanlar şimdi çıkıp  dert dinlemekten ve çözüm üretmekten bahsediyorlar. 

CEVAP: Ülkemizin içinde bulunduğu durumu her kes biliyor. Biz haberimizde "Ahmet Aydın vatandaşın ülke genelinde dertlerini çözüyor" demiyoruz ki. Diyoruz ki "Ahmet Aydın Seferihisarlının dertlerini dinliyor, çözüm buluyor". Nedir vatandaşın derdi Seferihisar'da? Vatandaşın ya elektirği kesilmiştir, ya suyu akmıyordur, ya hastaneden muayyen sırası almayı becerememiştir, ya da evinde yiyecek yoktur. İşte Ahmet Aydın bu sorunları halleder ve ilçemize yapılması şart olan yatırımları Ankara'ya taşır. Ve genelde de çözüme kavuşturur. 

Peki siz hangi vatandaşımızın hangi sorununa çözüm buldunuz? İttifak ortağınız Belediye Başkanımız sizi gaale alıp makamına taşıdığınız hangi sorunu çözdü? Çünkü taşıdığınız sorunlar İsmail Yetişkin'in önceden tespit edip çözüm sırasına koyduğu sorunlardandı.

Peki kaç kişiyi işe sokabildiniz. Özel sektörde ki bir kaç kişi haricin de.

Salı Günleri Kaymakamlığın düzenlediği Salı Günü toplantılarının hangisine katıldınız?

Yada İsmail Yetişkin'in "Meclis toplantılarımıza mutlaka katılın" çağrısına rağmen Beledye Meclis Toplantılarının hangisine katıldınız?


    Çözüm elbette ki var ama bu iktidar ve bu sistem ile değil artık çok net bir şekilde halkımızda bunu görmekte başta sayın genel başkanımız Meral Akşener hanımefendi olmak üzere parti ve teşkilatımıza halkımızın teveccühü her geçen gün artmakta. Ülkemizin  bütün şehir, ilçe, köy ve mahallerine yaptığımız esnaf ve vatandaş ziyaretlerin de halkımızın yoğun ilgi ve alakasına mazhar olmaktayız. Vatandaşımız artık iktidarın hatalarının faturasını ödemek istemiyor. Yarınlarına güvenle bakmasını sağlayacak bir iktidar ve yönetim şekli istiyor. Artık mevcut iktidar dan umudunu kaybetmiştir. Beklenti millet ittifakı ve tabi ki başta sayın genel başkanımız Meral Akşener olmak üzere bileşenleridir. İyi Parti olarak vatandaşlarımızın dertlerini en küçük yerleşim yerlerine kadar ulaşarak dinlemeye devam edeceğiz ajandalarımıza kaydettiğimiz bütün bu sıkıntıları iktidarımızda milletimiz ile bir ve birlik içinde sorumlu bir siyaset ile çözeceğiz.
    Bu bahisle siz değerli Seferihisar’ lı hemşehrilerimi selamlar saygı ve sevgilerimi sunarım.

                                                                                                                     Şadiye Uçar Aşçıoğlu
                                                                                                            İyi Parti Seferihisar İlçe Başkanı

CEVAP: Ülkenin durumu bu güne kadar aklınıza gelmedi de ben iki satır, gerçekleri yazınca mı aklınıza geldi Sayın Aşçıoğlu. Daha bir hafta önce üye bulamadığınızdan yakındığınız için size son derece kültürlü, siyasetten anlayan bir bayan arkadaşımı getirip üye yaptırmadım mı? Göstermelik vatandaş ve esnaf ziyaretlerinizin sonucunda ne çıkarttığınızı bile açıklamadınız. Resim için gezdiğiniz esnafın ne derdi olduğunu halen bilmiyorsunuz. Ya da biliyorsunuz ama yetkili mercilere taşıma zahmetinde bulunmuyorsunuz?

Haaa... sahi İlçe Kaymakamımızı kaç kere ziyaret ettiniz mesela. İlçenin hangi sorunlarını anlattınız kaymakamımıza? Hangisine çözüm getirttiniz?

Partinize haftada kaç kere uğrayıp vatandaşın dertlerini dinliyorsunuz?

Sayın Aşçıoğlu İlçe Başkanlığı klavye başına oturup ahkam kesmekle olmuyor.

Biraz çaba, biraz gayret, birazda bilgi istiyor. 

Kalın sağlıcakla...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın