Kardeş Kardeş Bayramlaşmak Varken...

Bu yazımın Bayrak Medya Yayın Kurulundan onay alıp, yayınlanacağı konusunda şüphelerim var ama ben yine de bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Yazar yollarım. Yayın Kurulu uygun görlürse yayınlar, yok bu bizim yayın politikamıza ters düşüyor derse çöpe atar.

Ülkemizde zaten büyük bir bela var. Bir korona virüs belası yakamıza yapıştı bırakmam diyor. 

Gerek Cumhurbaşkanımız, Gerek Sağlık Bakanımız, Gerekse Muhalefet Partilerimizin liderleri kendilerince salgını önlemeye, tedbirler almaya çalışıyorlar.

Ancak iki ayı aşkın bir süredir ne yazık ki "Benim babam senin babanı döver" laf dalaşından öteye gidemediler.

Bir masaya birlikte oturup ortak bir çözüm aramadılar.

Yardım konusundan tutunda, sokağa çıkma yasağına kadar gündeme gelen tüm konularda nedense hep birbirlerine ağza alınmayacak laflar söylediler.

Tezgahlar kuruldu. Bu kargaşadan yararlanarak ülkedeki kaosu büyütmek isteyenler kutsalımız, camilerimizin minarelerine kadar el uzattılar.

Çözüm aramak yerine dağıtılan yardımlar bile reklam malzemesi yapıldı.

Bir belediye başkanının "Benimle özdeşleşti" dediği şarkı camilerimiz minarelerinden o belediye başkanını zor duruma düşürmek için yayınladı.

Velhasılı kelam orta yol bulmak yerine iktiar ile muhalefet "vur ha vur" gitmeye devam ediyor.

Hal böyle iken korona ile verdiği mücadelede kendisini kanıtlayan Seferihisar ilçemizde de hiç hoş olmayan bir şeylerin olması inanın beni çok üzüyor.

Belediye Basın Müdürü Halil Bor çıkıyor ""Seferihisar'da yazılı ve online gazete olarak Seferihisar Haber, Seferihisar Yeni Haber Gazetesi, Gazete Seferihisar, Oluşum Habr, Dha Seferihisar ve Seferihisar Basın Derneği dışında olan yayınlara, sizden reklam isteyen para isteyen ve şu kadar takipçimiz var gündem yaratıyoruz diyen kişilere itibar etmeyin.. Seferihisar'da bu işe yıllardır emek vermiş kendini kanıtlamış marka olmuş isimler yukarıdadır. Tüm Seferihisar'ın Ramazan Bayramını Kutlarım.." şeklinde bir paylaşım yapıyor. 

Daha sonra cepheyi daraltmak için paylaşımını "Seferihisar'da yazılı ve online gazete olarak Seferihisar Haber, Seferihisar Yeni Haber Gazetesi, Gazete Seferihisar, Oluşum Habr, Dha Seferihisar, GazettEge - Haber Ajansı - ve Seferihisar Basın Derneği dışında olan yayınları, sizden reklam isteyen para isteyen ve şu kadar takipçimiz var gündem yaratıyoruz diyen kişilere itibar etmeyin.. Seferihisar'da bu işe yıllardır emek vermiş kendini kanıtlamış marka olmuş isimler yukarıdadır. Tüm Seferihisar'ın Ramazan Bayramını Kutlarım.." şeklinde değiştiriyor.

Yani burada "Bayrak Medya diye bir kurum yok. Sizden şu kadar takipçim var diyerek para isterse vermeyin" anlamında bir bayram kutlaması yapıyor. 

Şimdi sorarım size; bu tür bir kutlama mesajı Seferihisar Belediyesi Basın Müdürüne yakışır mı?

Bayrak medyanın Yönetimiyle ve yayınlarıyla ilgili bir sıkıntın varsa ya arar yönetiminden birileriyle konuşur soruna çözüm bulursun, ya da Bayrak Medya ile muhatap bile olmazsın. Muhatap bile olmazsın derken Belediye Basın Müdürlüğünü bihakkın yapmak için Bayrak Medya'ya basın bültenlerini göndermek dışında muhatap olmazsın. Çünkü sen belediyenin basın müdürüsün.

Peki bu kavgada Ayhan Köksal sütten çıkmış a kaşık mı?. Her ne kadar nefsi müdafa yapmışsa da hiç kusura bakmasın müdafayı aşıp biraz saldırıya yönelmiş gibime geldi.

Bu mübarek günde, birbirinizi kıracağınıza, bir birinizi yok hükmünde sayacağınıza, bir biriniz hakkında vatandaşın da "Ya şunların yaptığına bak. Memleketin sorunlarına çözüm bulacaklarına, bir birlerine girmişler. Çözüm olacaklarına, sorun oluyorlar" demesine sebep olmadan bayramı dostça geçirseniz olmazmıydı?

İlk hata Belediye Basın Müdürü Halil Bor'dan gelmiş. Ben beklerdim ki Halil Bor iki kez değiştirdiği o paylaşımına sadece Gazaettege'yi değil Bayrak Medya'yı da eklesin. Hatta o paylaşımı kaldırıp daha düzgün kimseyi rencide etmeyecek bir kutlama mesajı yayınlasın. Hatta Ayhan Köksal'a da özellikle bir bayram kutlama mesajı yollıyarak barış ilan etsin.

Sanırım Ayhan Köksal'da derhal "Cami-ezan" videosunda yaptığı gibi bir açıklama yaparak Halil Bor hakkında yazdığı haberleri kaldırsın.

Ve küçücük ilçemizde bir husumetin devam etmesine değil. barışın sağlanmasına taraf olsunlar.

Bu yazıyı tamamen hür irademle yazıyorum.

Bakın bir yandan vefa gurubumuz, bir yandan Kaymakamımız Sayın İlhan Abay ve ekibi, bir taraftan Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin ve ekibi, diğer taraftan Emniyet Müdürümüz Temel Salman ve ekibi 4 günlük bayram tatilinde evinde oturan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmaya çalışırken sizin böyle bir kavga içerisinde olmanız hiç de hoş değil.

Bu Millet öyle bir Millet ki kafasının tası, İzmirlinin deyimiyle asfalyaları atarsa ikinizi de bir kaba koyar ve linç eder.

Haydi uzatın birbirinize barış ellerinizi. Bir birinizi kırcağınıza kucaklaşın. Barışın. Birlikte ilçenin korona sorununda ve tüm sorunlarında çözüme ortak imza atın.

Ne diyeyim...

Mutlu Bayramlar.

AYHAN KÖKSAL'A ÖZEL NOT:

Sayın Ayhan Köksal, bu yazımı yayınlayıp yayınlamamak tamamen sizin iradenize bağlı. Sorunun değil, çözümün parçası olmak istiyorsanız yazımın yayınına izin verirsiniz kanaatindeyim.

Saygılarımla.

 

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

1 Yorum

  • bayrak-medya-yorumlar

    Ayhan KÖKSAL , 25 Mayıs 2020

    Biz savaştan değil barıştan yanayız. Her zaman dostluk için mücadele verdik ancak Sayın Müdür her önüne gelene "Benim Ayhan Köksal'a gıcığım" demekten geri durmadı. Özür dilemesi gerekirken beni arayarak "Senin videoyu yüzlerce kez paylaşır seni sokağa çıkmaz ederim" diye tehdit bile savurdu. Memlekete bakar mısın. Video savaşların dayız sanki. Buyursun yayınlasın. Amaçları barış değil halkı birbirine düşürmek. Biz demokrat insanız, yazınızın yayınlanmasını istemişsiniz yayınladık.

Köşe Yazısına Yorum Yazın