Kalleşlik ve Hainlik Irki midir?

Bir ırkın tümüyle kalleş ve hain olma düşüncesi insan yaradılışına uygun bir düşünce tarzı değil. Her doğan insan temiz bir fıtrat ile doğar. Sonradan aldığı eğitimden, aile ve çevre etkisi ile yapısında iyi veya kötü değişimler meydana gelir. Bu durumu ırki bazda ele alırsak; her ırk grubunda iyi ve kötüler, kalleşler, hainlik düşünenler olabilir.

Bu yaklaşım ile genelleme yaparak şu ırk haindir diyebilir miyiz. Örnek olarak; Yahudilerde bir grup Siyonizme karşıdır. Ciddi muhalefet ederler. Diğer bir örnek, Hz. Muhammed ve Sahabeler Arap ırkındandır, Araplar hakkında ; Araplar haindir denirse işlenen günahın boyutlarını düşünebiliyor muyuz. Evet ırkların bünyesinde bilhassa İslam toplumunda yaşayan bozuk insanlara bakarak genel bir hüküm vermek insani açıdan yanlış olduğu gibi bölücülüğe, çatışmaya zemin hazırlanmış olur.

EVET DOĞRU:

Bozuk Arap kalleş ve haindir. Bozuk Kürt Kalleş ve haindir. Bozuk Türk Kalleş ve haindir. Bozuk Acem kalleş ve haindir. İtimat edilmez. .

Bazı Batı hayranları dürüstlük açısından devamlı Batılıları, Müslüman topluluklara emsal gösterilerek Batılı’nın daha dürüst olduğunu paylaşırlar. Batılı, devlet denetimi ve öz denetim nedeni ile her an yasaların hışmına uğramak korkusu ile bazı alışkanlıklar edinmiştir Batılı kendi içinde insani bazı değerleri yansıtır. Ancak diğer ırklara karşı; Örneğin Afrika ve Ortadoğu halklarına karşı; sömürücü, sömürürken de zalim tavrı ile haindir. AB ve Batı ilişkilerinde diplomasiyi kullanarak ‘Dünyada sulh’ prensibine uygun hareket etmeye dünyanın ihtiyacı var.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın