İzmir Ormanlarını PKK Yaktığında Paylaştığımız Yazımız...

Türkiye’nin doğal hasmı ve düşmanı çoktur.Dışa bağımlı olursa Türkiye , sömürülmeye, talana,işgale ve hakkının gaspına açık olur.

Sanayide ve özellikle Savunma sanayinde, sağlıkta, tarımda, milli eğitim de, ekonomide velhasıl tüm siyasal alanlarda MİLLİ SİYASET izlemek ve YERLİ kaynaklarımıza sahip çıkarak TAM BAĞIMSIZLIKTAN Atatürk’ün vasiyeti üzere taviz vermemek ödevindeyiz.

Yıllardır maden yasasının milli siyaset gereği değiştirilmesinin zorunluluğunu izah ediyoruz.

Bor,Altın,gümüş,bakır ve birçok yeraltı zenginliğimize sahip çıkmak  milli siyasetin gereğidir. Mevcut maden Yasası “yabancı sermaye” teşviki aldatmacası ile milli kaynakların yağmasının önünü açmaktadır.

Bu konuda çalışma yapmamış yada bu yasanın sakıncalarını bildiği halde sessiz kalmış partilerin ve siyasilerin, Kaz Dağları ile sınırlı itirazları pek samimi görünmüyor şahsen bana....

PKK’nın orman yaktığı ve HDP’nin bu alçaklığa yıllardır sessiz kaldığı bir gerçekliktir.

Bu nedenle Kaz Dağları talanına HDP’nin etkin desteği, salt hükümetin düşürülmesi veya hükümete muhalefetten ziyade  iç kargaşa-kaotik düzen arayışı içeren,gayri samimi ve kışkırtıcı siyasetin tezahürüdür.

Gezi tipi kalkışma arayanlara da muhalif kalmak önem arz eder!

Kaz Dağları talanına dur demenin en gerçekçi ve etkin yolu yabancılara maden arama-işletme imtiyazları veren maden yasasının acilen değiştirilmesi ile olur.

Türkiye kendi yer altı zenginliklerini çıkartacak,işleyecek hertürlü bilgi-birikim ve teknolojiye sahiptir.

ABD’de,Avrupa’da veya Kanada da Türk???????? şirketleri madencilik faaliyeti yapamıyorsa yabancılarda Türkiye de yapamamalıdır.

Türk milleti için çalış,Türk milleti için yaşa ve “titre Türk kendin ol”????????.

Hamaseti bırakıp milli siyasete uygun davrandığında seni sömürmeye,talan etmeye çalışanlara izin vermezsin.
 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın