Huni Mösyö Huni...

Size gençlikten bir anımı anlatarak başlamak istiyorum yazıma.

Sanırımorta okul sıralarındaydı. Erzurum'da rahmetli babamla birlikte Erzincan Çarşı diye anılan ve esnafın yoğun biçimde yer aldığı, ne ararsan bulursun, derde devadan gayri bir çarşıdaydık.

İki turist Erzincan Çarşıyı geziyordu. Birzüccaciyecinin önünde durup kaldırım üzerinde ki eşyalara bakmaya başladılar.Bir ara erkek olan turist malzemeler arasından bir huni aldı,evirip çevirip baktı, sonra dükkan sahibine dönerek "What is this?" dedi. Tabi İngilizce bilmeyen dükkan sahibi cevap vermedi. Ve ben hemen atıldım;

"Huni Mösyö huni. Hem de laylon (naylon) huni dedim. 

Turisten huniyi alıpkafasına koydum.

Kahkahalarla güldük...

Bu anımı neden anlatığımı yazımın bazı bölümlerinde söyleyeceğim.

Şimdi birkaç gün önce bir hata yaptım. Hemde büyük bir hata. Bir dostumun balkonunda bir video çekimi yaptım. Boşta bulunarak söylediğim bir sözden dolayı kendime kızdım. Hemen videoyu kaldırdım. Ama olan olmuştu. Çoğu art niyetli bazı kişler videoyu paylaşmış, ve benim içinde adeta linçkampanyası başlatmıştılar.

İstanbul'da 112 de ambulans şöforlüğü yapıyor. Kendisini çok eskiden tanırım.Hem de yakınen tanırım. Bana ait nakliye şirketinde çalışmıştı. Karısı üç kere şoför arkadaşıyla kaçmış, üçüncü sefer de karısını affetmiş, Yelki'yi bir miktar dolandırdıktan sonra İstanbul'a kaçmıştı. Şimdi sözde AK Partili olmuş Cumhurbaşkanımızın resimlerini paylaşmış ve intikam almak için benim videomu yaymış. Şapka yerine "Huni Mösyö Huni"... çıkıntılarıda kapatır.

Gelelim Seferihisar'a.

Seferihisar'da da bir gurup bu videoyu yaymaya işin doğrusu beni linç ettirmeye çalışıyorlar. Ağza alınmayacak küdürlerle yorum yazıyorlar ve tehditler havada uçuşuyor. 

Hatamı anlayıp özür dilememe rağmen ha babam de babam devam ediyorlar. 

Gerçiben 33 kişiden şikayetçi oldum. Yaptıklarını hakaret ve tehdit zannediyordum meğerse yapılan "Ülkenin olağan üstü bir durum içindeyken halkı galeyana getirerek şahısların can güvenliğini tehlikeye sokmak ve kargaşaya sebep olmak. Merak eden açıp okusun. TCK dacezasının ne kadar olduğu yazıyor.

Ve içlerinden bir tanesi Ülkenin içinde bulunduğu olağan üstü hal nedeniyle vatandaşı birlik ve beraberliğe çağırması gereken biri. Yani bir partinin kadın kolları başkanı.

Şimdi sayın başkan yarın bir gün ben Seferihisar'da gezerken galeyana getirdiğiniz gençlerden bir gurup bana saldırsa ve ölümüme neden olsa Adalet sizin yakanızı bırakır mı? 

Hangi partinin elemanı olursanız olun bırakmaz sayın başkan.

Sizin göreviniz bu zor günlerimizde yaptığınız paylaşımlarla halkı hasım değil hısım yapmak. Ama siz tam tersini yapıyorsunuz. Halkı kışkırtıyorsunuz. Gençleri galeyana getiriyorsunuz. İlçede huzursuzluk yaratıyorsunuz. 

Vaz geçin sayın başkan vaz geçin.

Yapılan bir hatadan yararlanarak isim yapmaya çalışmayın. Halkı galeyana getirmeyin. 

Meydan gelebilecek bir olayın faaili olmayın....

Paylaşımınız ve yazılanlar sizi olayın azmettiricisi olmaktan kurtaramayacaktır inanın. 

Tabi sizinle birlikte o videoyu paylaşan ve halkı galeyana getirenler de aynı suçu işlemektedirler.

İşte bu da en büyük huni... hemde naylon huni...

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın