Her Mahalleye Bir Halk Market...

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin seçim öncesi verdiği sözleribir bir yerine getirirken ilçe ekonomisinde büyük önem taşıyan Halk Marketlerin ilkini açtı. Belediye Halk Markette hem vatandaşa ucuz gıda, temizlik ve ihtiyaç maddeleri satılıyor, hemde üreticinin malına pazar olunuyor.

Ancak Seferihisar'ın her mahallesine en azından birer tane Halk Market açılması gerekmektedir.

Sebebine gelnce AVM zincirlerinin aylık ilçe dışına gönderdiği 5 milyon lira paradır. İlçe ekonomimizden dışarı kaçan bu para ülkemizin ekonomik kalkınmasını önlemektedir.

Şimdi her mahalleye bir market açmak için belediye bütçesi yeterli değil diyeceksiniz.

Ancak Ulusal Kaynakları Koruma Derneğinin (UK-DER) bir projesi var.

UK-DER Milli İşletmelerimizi kuralım, geliştirelim, başarılı olması ve hedeflerimiz için bu adımlar mutlaka atılmalıdır" diyor ve bunun için atılması gereken 4 adımı söyle sıralıyor;

"1- Seferihisar'ı pilot bölge ilan edelim, Çiftçilerimiz,tüketici halkımız, esnafımızı ortak kazanımlarda kooperatifte büyük buluşmayı sağlıyalım.

2- Yabancı küresel yıkıma karşı halkımızda dayanışma ruhunu geliştirelim. Bu amaçla eğitim çalışmaları, seminerler, paneller, tanıtım afişleriyle küresel ekonomik kuşatmaya karşı millibilinç, milliduruş reflekslerimizi artıralım.

3- Çiftçiler ile tüketici halkımızın katılımı mutlaka sağlanmalıdır. Yabancı zincir AVM'lerde bir ayda yaptığımız harcama o da yaklaşık bir çeyrek altınla halk marketler zincirine  ortak edelim. Böylece binlerce kişi iş sahibi olacak, kendi müşterisi olarak büyük kuvvete kavuşacaktır.

4- Halk Marketler Milli İşletmelerde sağlanacak büyük birlik yabancı kuşatmaya karşı büyük zafer kazanacak, buda gençlerimize i, çiftçilerimize destek, tüketici halkımıza ucuz ve güvenli ürünlerle buluşmasını sağlayacaktır. Bu atılım tüm yurtta milli heyecanı artıracak, halkımızda kendine güven duygusunu geliştirecektir. lBöylece kırk yılda kaybettiklerimiz tüm zenginliklerimize yeniden kavuşmanın ilk adımı olacaktır. 

Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. M.Kemal Atatürk"

Şimdi her mahalleye bir halk market açılması için Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin'i göreve davet ediyorum. Bir çeyrek altınla halk Market ortaklığına 10 çeyrek altınla ortak olmasını ve tüm vatandailarımızın önünü açmasını rica ediyorum.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın