Haydi Vatandaşlık Görevlerimizi Yapalım...

Uzun zamandır olayları izliyorum. 

Ne köşe yazarı olarak, ne de Anavatan Partisi Seferi İlçe Başkanı olarak ne yorum yaptım, ne de köşemde bir şeyler yazdım.

Olayları dışardan izlemek memleket vaziyetlerini daha net görmemi sağladı...

Başta Bayrak Medya olmak üzere, bazı siyasi patiler ve dernekler Seferihisar Halkıyla el ele vererek Ekmeksiz Plajının halkın hizmetine açılması için büyük bir mücadele verdiler ve plajın halkın hizmetine açılmasını sağladılar.

Ekmeksiz üzerinde oynanan oyunları hemen hemen hepiniz biliyorsunuz.

En başta temizlik konusu geliyor...

Burada vatandaşa büyük görevler düşüyor...

İçtiğin biranın kutusunu, meşrubatın şişesini çalıların dibine atarsan plajı kapatmak için çaba sarfedenlerin ekmeğine yağ sürersin...

Gelelim kütüphane konusuna...

Başta Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün olmak üzere bir çok kişi Seferihisar'a bir kütüphane açılması için büyük çabalar sarf etti.

Çağan Irmak Kültür Merkezinin önünde ki iki katlı belediyeye ait binanın üst katının kütüphane, alt katınında engellilere yönelik bir kafeterya olması için projeler bile hazırlandı.

Seferihisar'dan Büyükşehire başkan olan Tunç Soyer kütüphanenin açılacağına dair sözler verdi ama ne yazık ki tutmadı.

Görevlendirdiği bayanlar Seferihisar'dan kütüphane için arayanların telefonuna bile çıkmadılar.

Seferihisar'ın kütüphanesiz kalmasına gönlü razı olmayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ön ayak olması ile Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü binasında kullanılmayan bir odanın restore edilerek kütüphane yapılmasına karar verildi ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sanırım çok kısa bir süre sonra kütüphanemiz açılacak.

Peki kütüphane konusunda vatandaş olarak bize düşen görevler yok mu?

Var tabi ki...

Hepimizin evinde kitaplık olmadığından okuduktan sonra bir köşeye koyduğumuz yüzlerce atıl kitap olduğundan hiç kuşkum yok.

Bu kitapların evinizin gözden uzak bir köşesinde durması mı daha iyi, yoksa İlçe Kütüphanemizin rafında dursa, birileri de sizin okuduğunuz o kitabı okusa olmaz mı?

Neden olmasın, hem de süper olur.

Öyle ise haydi hep birlikte evimizin bir köşesine koyduğumuz o kitapları Millei Eğitim İlçe Müdürlüğüne götürelim ve İlçe Kütüphanemize bağışta bulunalım.

Yani vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapalım...

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın