Haydi Hayırlısı.

Gazeteciliğe, daha doğrusu köşe yazarlığına yaklaşık 25 yıl önce yine değerli dostum Ayhan Köksal'ın yazılı basın olarak yayınladığı Bayrak Gazete Dergide başlamıştım. O dönemlerde Ankara'daydım ve Türkiye'nin tek resmi müracaatı olan dedektiflik bürosu olan UDA (Ulusal Dedektiflik Ajansı) nın ortaklarındanım.

Ancak Dedektiflik kanunu gecikince bizde ajansımızı kapattık. Yaşadığım olayları yine İz Peşinde adıyla Bayrak Gazete Dergi'de yazıyordum. Emekli olup Akarca'ya yerleştikten sonra basın camiasından tamamen kopmuştum. Değerli dostum Ayhan Köksal'ın Bayrak Medyayı yayın hayatına başlatmasından sonra bir müddet izlemede kaldım ve dayanamayıp ortaya çıktım ve kadrodaki yerimi aldım. Selamünaleyküm... Aleykümselam... Bu gün Seferihisar Pazarını biraz dolaştıktan sonra şöyle ilçenin sokaklarını gezeyim dedim.

Hıdırlık Mahallesi, 80. Yıl Cumhuriyet Meydanına geldiğimde ilginç bir olay ile karşılaştım. Seferihisar Belediyesine ait 35 ZF 971 plakalı çöp kamyonu Antakya Kebap'ın önüne park etmiş olan 06 OY 173 plakalı binek bir otoya çarptı. Ben çöp kamyonu sürücüsünün binek otonun sahibini bulmasını beklerken çöp kamyonunun yeni manevralarla olay yerinden kaçmaya çalıştığına şahit oldum. Bu arada narin yapılı bir bayan koşarak geldi ve curcuna koptu. O sırada trafik polisi de binek otonun kaputunun üzerinde sanırım ceza makbuzu kesiyordu. Suç mu? Usulsüz park...

Oysa ki 06 OY 173 plakalı aracın bulunduğu yerde en az 10 tane daha araba park etmişti. Şahitlikten pek hoşlanmadığım için olayı uzaktan seyrediyordum. Narin yapılı kadın arabasına binerken "Karakola gidiyorum, sizde ceza makbuzunuzu ve çöp kamyonunu alıp karakola gelin. Bakalım kim haklı kim haksız?" diye bağırıyordu. Kadın arabasına bindi ve sanırım karakola gitti. Trafik polisleri de olay yerinden ayrıldı. Sonradan bir polis arkadaşımdan öğrendiğime göre kadın karakola gitmiş, hem trafikçilerden, hem çöp kamyonu sürücüsünden şikayetçi olmuş.

Karakol Amiri olaya büyük duyarlılık göstermiş, trafik ekibini ve çöp kamyonunu karakola çağırmış. Trafikçiler ceza kesmediklerini söylemişler. Kadının arabasına çarpan Belediyenin çöp kamyonu şoförüde kadının arabasına çarptığını kabul etmiş ve özür dilemiş. Böylece olay tatlıya bağlanıp kapanmış. Pekibe kardeşim sen bu gün memleketin durumunu, Emniyet Teşkilatımızın huzurumuzu sağlamak için omuzunda ki yükü biliyorsun. 24saat senin benim huzurumu sağlamak için nöbet tutan polisin ne güç şartlarda çalıştığını biliyorsun.

Neden kaza yerinde kazayı inkar ediyorsun da olayı karakola aksettiriyorsun? Seni karakolda affeden kadın kaza yerinde affetmezmiydi? Ederdi tabi ki. Böylece Karakolu meşgul etmezdiniz. Burada Sayın Belediye Başkanımıza o şoförü çağırıp nasihat etmek,kadınlarımıza ve vatandaşımıza karşı dürüst ve kibar olması gerektiğini söylemek düşüyor. Unutmayın,7/24 peşinizdeyim artık.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın