Halk Marketler Şart Oldu...

Üreticinini durumunu gördükçe halk marketlerin bir an önce açılması gerekliliğine inancım artıyor.

Bir çoğunuzun bildiği gibi Ulusal Kaynakları Koruma Derneği ile başlattığımız halk marketleri çalışmamızı gerekliliği için ulusal kaynakları koruma kooperatifini kurmaya kadar getirdik.

Şu anda tüzüğümüz hazırlanıyor.

Sanırım en kısa zamanda da tmamlayıp kuruluş müracaatımızı yapacağız.

Kuruluş çalışmalarımız devam ederken bir yandan da ilgilikurum ve kuruluşlar ilegörüşmelerimizi sürdürüyoruz.

UK-Der Başkanımız Müslim Benlihazırladığımız bir mektubu Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e verdi. Ancak şu ana kadar Sayın Soyer'den olumlu ya da olumsuz bir cevap çıkmadı. Zaten Tunç Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde de konu kendisine iletilmiş, konuyla ilgili bir dosya kendisine verilmiş ama yanıt alınamamıştı. İnşallah bu seferde verdiğimiz mektup sümen altı edilmez.

Seferihisar Belediye Başkanımız sayın İsmail Yetişkin'e de birmektup vererek konunun yapılacak ilk halka açık belediye meclisinde görüşülmesini istedik. Sanırım Sayın Yetişkin bu talebimize olumlu yanıt verecek ve yapılacak halka açık ilk belediye meclisinde konuyu gündeme taşıyacaktır. Seferihisar'a yapılacak tüm olumlu yatırımlara imza atan başkanımızın en azından kurulum aşamasında olan kooperatifimize şahsi olarak ortak olacağından hiçkuşkumuz yok.

İYİ Parti ilçe Başkanımız Sayın Şaiye Aşçıoğlu ve yardımcısı Volkan Kalyoncu da projemize en olumlu bakanlar arasında. Ve kooperatif çalışmalarımızda yanımızda bizzat yer alacaklarını beyan ettiler.

Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün ve konsey yürütme kurulunun büyük bir çoğunluğu projeye olumlu bakanlar arasında. Ayın son çarşamba günü yapılacak olan Kent Konseyi toplantısında halk marketleri bir kez de kent konseyi toplantısında anlatacağız.

PTT Müdürümüz sayın Mehmet Ali Fırat'ta destek verenlerin başında geliyor.

Gelelim halk marketlerin gerekliliğine.

Üretici pazarlarına ürünlerinigetirip satamadığı ürünü geri götüren üreticinin hali hepinizin malumu.

Bakın Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanımız ne diyor;

"Aylık 200 bin liralık gıda ve ihtiyaç maddesi alıyoruz. Ne yazık ki tüm çabamıza rağmen açtığımız ne sebze, ne meyve ne de kuru gıda ve ihtiyaç maddesi ihalemize Seferihisar'dan katılan olmuyor. Bu nedenle de 200 bin liranın tamamı ilçe dışına gidiyor."

Emperyalizt avm lerin ilçe dışına kaçırdığı aylık 8-10 milyon liranın dışında demek ki sadece askeriyemiz satıcı bulamadığı için 200 bin lirayı ilçemizde harcıyamıyor. Peki neden?

Yapılacak olan alımın tamamını karşılayacak üretici olmadığından. Ancak halk marketlerin açılmasıyla üreticinin malı bu marketlerde toplanacağından ase keriyenin istediği miktarda ürün toplanmış olacak ve en azından askeriyemiz sebze ve meyvesini ilçemiz üreticisinden alabilecek.

Şimdi anladınız mı halk marketlerin önemini ve acilen açılması gerektiğini.

 

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın