Hadi Diyelim ki...

Hadi diyelim ki 15 Temmuz gerçek bir kalkışma idi. Hadi diyelim ki Fetö Terör Örgütüne mensup askerler ve siviller Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya yeltendiler. Diyelim ama demek için de kafamızda ki soruların çözümlenmesi gerekir.

Öncelikle AK Partinin Meclise verilen "Fetö Terör Örgütü ve 15 Temmuz Kalkışması Araştırılsın" önergesi neden AK Parti ve MHP'nin oyları ile ret edildi. Araştırılsaydı ortaya çıkması gereken neydi ki,İktidar Partisi ve ortağı bu araştırmayı kabul etmedi. Çıkacak sonuç birilerinin başını mı yakacaktı? Yoksa 15 Temmuz ile ilgili bizim bilmediğimiz bir şeylerimi ortaya çıkartacaktı?

Beyinlerde ki bu soruların çözülmesi için derhal 15 Temmuz Kalkışması ve Fetö Terör örgütü ile soruşturma TBMM de başlatılmalı ve Fetö Terör Örgütünün siyasi ayağı ivedilikle ortaya çıkartılmalıdır. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başta yaveri olmak üzere Fetö Davasından tutuklanan korumaları, pilotları ve o gece Erdoğan'ı korumakla görevli olan, sonradan Fetöcü olduğu anlaşılan subayların o gece ki tutumu mutlaka ama mutlaka araştırılmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, hem "Fetönün siyasi ayağı mutlaka ortaya çıkartılmalıdır" diyor, hem de Fetö Araştırmasına ret oyu veriyor. Sayın Bahçeli acaba bir gurup siyasinin çıkıp"Biz Fetönün siyasi ayağıyız" demelerini bekliyor. Yani yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal... Ama hiç kimse unutmasın ki 12 Eylül Harekatının lideri bile 30 yıl sonra yargılandı ve rütbeleri söküldü. Ömrü yetseydi belki de ceza evine girecekti. Ben Türk Adaletine sonsuz güveniyorum. Ve inanıyorum ki 30 yıl sonrada olsa 15 Temmuz Kalkışması ve Fetö Terör Örgütü araştırılacak ve gerçek suçluları adalet karşına çıkartılacaktır. Unutmayın "ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR"...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın