Gladio-Kontur gerilla

Konturgerilla varlığını ilk ilk olarak deşifre eden Bülent Ecevit idi. Ecevit Başbakanlık yatığı dönemde 26 Eylül 1973 de "Konturgerillanın örtüsü kaldırılmalıdır" dedi. Şubat 1974 de bazı terör olaylarında Özel Harp Dairesinin sivil ve gizli uzantısının rol oynadığından duyduğu kuşkuları dile getirdi. BülentEcevit daha sonrak, yıllarda Başbakanlık koltuğun da hiç birzaman iktidar olamadı. Turgut Özal da derin devleti sorgulayan ve üzerine giden isimlerdendi.1998 yılında Kartal Demirağ'ın silahlı saldırısına uğradı.

Susurluk komisyonu üyesi Fikri Sağlar, bir özel sohbette şunları söyledi. " Ahmet Özal'a hastanede babasının kanındakideğerlerinçok farklı olduğunu söylemişler. İncelenmesi için aileden birisinin baş vurması gerekiyor demişler. Hastaneye gittiklerinde 'hemşire kan tüpünü düşürüp kırmış' demişler. Olacak iş mi? Öldürülülmüş olabileceğinidüşünüyorum Kim? Tabii derin güçler."

Sağlar, Özal'ınCumhurbaşkanı olduğu dönemde kendisini Okluk Koyunda Özal'ın yanına gittim. 'Seni vuran yakalandı, kimin azmettirdiğini de biliyorsun, ismini tespit ettiniz, neden hesap sormuyorsunuz? Elini omzuma koyup şöyle dedi. "Sen daha genç politikacısın. Bu işlerle uğraşma." Başbakan Tayyip Erdoğan çeteler ile ısrarlı bir tavır sergiliyordu. "Bakıyorsunuz bir yerdenbie emniyet elemanı çıkıyor, bir yerdenbakıyorsunuz bir asker, bakıyorsunuz devlette yargıda ve şurada burada bir bağlantı çıkıyor. Bütün bunlar hepsi (derin devletin) çok açık delili" diyen Erdoğan, nereye kadar devam edebilir, bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz.

(Şami Tayyar- Gizli Belgelerde Karanlık İlişkiler)

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın