Gençlik Nereye Gidiyor?

NEREYE GİTTİĞİ BELLİ OLMAYAN GENÇLİK Mİ? YOKSA NEREDE DURDUĞUNU BİLMEYEN YETİŞKİNLER Mİ?

Gençlik nereye gidiyor?” Türünden sık sık rahatsızlıklarımızı beyan ediyoruz? Şöyle düşündüm de acaba biz yetişkinler olarak gençlere iyi örnek olabiliyor muyuz. Siyasetçisinden tutun da, Eğitim görevlilerine, anne ve babaya, aile büyüklerine kadar baktığımızda gençleri nereye götürdüklerinin farkında olmayan yetişkinler ile karşılaşırız.

Milletin yüzüne baka baka yalan söyleyen siyasetçiler ile rüşvet ile bohem hayatını teşvik edenler hedefe koyduğumuz gençler mi?

Sanatçı kimliğiyle Batı kültürünün her türlü ahlaksızlığını aşk meşk sahneleri ile sergileyenler gençler mi?

Din adamı sıfatıyla ekranlara çıkıp İsrail’in Kabal kitabında bulunan hurafeleri anlatan ve değerlerime yakışmayan yorumlar yapanlar kaç yaşında? Sinemada 7 yaş üstüne uygun olarak işaretlenmiş filmde bel üstüne çıkamayan yapımcılar kaç doğumlu?

Bir yandan her türlü rezilliği özgürlük olarak sunan, cinsiyetsiz bir toplum özlemiyle yanıp tutuşan yazarların aile yapısını tahrip eden kitaplarını okurken, gençlere ailenin öneminden bahsedemezsiniz! Yeni nesilde görülen sıkıntıların sorumlusu yetişkinler. Asıl sıkıntı, yeni nesle eski nesilleri unutturan yetişkinlerde. Son iki yılda kaç tane Türk filmi çekilmiş ve geçmişimizi anlatıyor.

Kitapçıların çok satanlar rafındaki kitaplardan kaç tanesi gençlere ecdadını sevdirmek için yazılmış acaba?

Bizler dedelerimizin emanetlerine sahip çıkabilseydik, gençler de yarınları emanet olarak kabul etme bilincine sahip olurlardı.. Ama şu durumda genbçlerin hiç emanet alacak durumları yok…

Türk kimliği olan kültürümüzün geçmişini unutturduğumuz ve tarih bilincini oluşturmadığımız bir nesle, geleceğin teminatı olarak bakamayız.! ,

“Yeni nesil şöyle, yeni nesil böyle!” diye sohbetlere konu edecek yüzümüzün olduğunu sanmıyorum.

Her şeye rağmen Türk gençliği kendi fıtratında yerleşik olan değerlerinden alacağı bilinç ile; Ahlâklı, edepli ve hünerli olmayı. .

Tarihini ve Kültürünü kaybetmemeyi.

• Huyunu güzelleştirmeyi.

• Sağlığını muhafaza etmeyi.

• Mal hırsına kendini kaptırmamayı.

• Kanaatkâr olmayı.

• İsraftan kaçınmayı. Başaracaktır.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın