Geçti Bor'un Pazarı...

 “Türkiye'nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine ilerlemesi için gece gündüz çalışıyoruz” 

Bu sözler 18 yıldır iktidarda olan hükümetin başı.tarafından söyleniyor. Ekonominin düze çıkması, büyümenin güçlenmesi fiziki değil. akılcı ekonomik bir çalışmaya ve tasarrufa bağlıdır. .

Osmanlı’nın Lale Devri mantığı ile: İtibarda israf olmaz diyerek; saraylar, köşkler, çeşit çeşit uçaklar ve lüks makam araçları yanında korkunç örtülü ödenek harcamalarının karşılanabilirliği esnasında; hiç beklenmedik iç ve dış sorunlar ve bu sorunları çözmek için ülke içi ve sınır ötesi yüksek akçeli masraflar hazineyi çökertti.

Ortadoğu lideri olma hevesi ile Suriye ve Mısır ile yakınlaşmalar: bundan böyle Ortadoğu’da iznimiz olmadan yaprak kıpırdamaz söylemleri Lübnan’da pankart ve bayraklar ile miting yaptırmalar neticesinde; Ortadoğu’da hesapları olan emperyalist ülkelerin harekete geçmesine sebep oldu.

Elimize BOP marka elma şekeri tutuşturdular sonucunda elma şekerinin kazığı olarak Suriyeli sığınmacılar elimizde kaldı.

Ekonominin durumunu sorgulamaya hiç gerek yok. Şu tablo ekonominin gerçek yüzünü ortaya koyuyor. 82 milyon nüfusu olan Türkiye’nin icra dairelerinde birikmiş 21 milyon dosya bulunduğu açıklandı. Bu durumda her alanda gece gündüz çalışıyoruz dersen toplumdan sesler gelmeye başlar. Hatta Ziya Paşa’nın beyti ile eleştirilirsiniz.”Sen herkesi kör, Alemi sersem mi sanırsın, en ummadığın keşfeder esrarı derunun”

Bundan böyle gece gündüz çalışmak ek vergiler ve ek zamlar olarak milletin önüne gelecek. 4-5 sene evvel; AKP kolay kolay yıkılmaz: ancak ekonomik duvara çarparsa parçalanır demiştim.

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın