Engel(!)Siz Seferihisar...

Aslında ben bu kanuya hiçgirmeyecektim.

Zaten hepinizin bildiği gibi sağlık durumumda böyle boş tartışmalara girmeye müsait değil.

Ama ismen sataşma olunca, hele sataşma iftira seviyesindeyse ben bu konuya girerim. 

Hatta balıklama dalarım.

Hatırlarsınız Engelsiz Seferihisar Derneği kuruluşunun birinci yıl dönümü nedeniyle Çağan Irmak'ta "Sanat Farkındalıktır" adıyla bir sergi açmıştı. Davete icabet ederek sergi açılışına gittik. Röportajlarımızı yaptık resimlerimizi çektik, sohbetimizi ettik.

Hazırlanan slayt gösterisi harikaydı. Derneğin bir yıl içerisinde Seferihisar'da ki engellilere verdiği hizmetleri ve projeleri anlatıyordu. Demek ki dernek engelliler içerikli bir dernekti.

Çağan Irmak'tan ayrılmadan önce Dernek Başkanı Seyfettin Göllü ile sohbet ettik. Konu Bayrak Medya'nın gelirine gelince bazı sıkıntılarımız olduğunu, hatta acilen bir lap top'a ihtiyacımız olduğunu söyleyince başkan Göllü "Bizim katkımız olsun, iz alalım" dedi. "Allah Razı olsun" dedik.

Bir köşe yazarımız derneğin çalışmalarını, açılan sergiyi eleştirmiş. 

İnanmayan köşe yazarlarımıza sorsun. Ben asla köşe yazarımızın yazdığı tek harf bile değiştirmem. Müdahale etmem. Yazarımız ne yazmışsa aynen yayınlanır.

Bu gün Seferihisar Kent Konseyinin toplantısı vardı. Başkan Göllü'de Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığına Adaydı. Topalntı başlarken söz aldı ve "Bayrak Medya aleyhime yazı yazmıştır. Bu nedenle adaylıktan çekiliyorum. Ayhan Köksal bizden lap top istedi, alamayacağımızı söyledikten 2 gün sonra da bu yazı yayınlandı" dedi.

Amenna başımın üzerinde yeri var.  Ama gönül isterdiki başkan "Ben Ayhan Köksal'a bir ihtiyacınız var mı diye sordum. O'da lap top ihtiyacımız var diyince bende biz alırız diye söz verdim ama sonradan da sözümden caydım"  desin. Ama her babayiğidin karı değil konuştuğunu kelimesi kelimesine söylesin. İlla ki içinden karşısındakini suçlayacak bir bölümünü alıp söylemek adettendir.

Ama biz sözün içiden anektodlar almadan soralım sayın başkanıma;

"Sayın Başkan, sergi açılışına kaç tane engelliyi davet ettiniz? Farzedin ki derneğiniz engelliler derneği değil,bu memlekette açtığınız sergiye davet edilmeyi hak eden hiç mi engelli kardeşimiz yok?"

"Sayın Başkan madem derneğiniz engellilere hitap etmiyor neden Çağan Irmak'ta yaptığınız slayt gösterisinde engelliler için yaptığınızı iddia ettiğiniz görsellerden oluşan bir slayt gösterisi yaptınız?"

"Sayın Başkan Pazar Yerinde Seferihisar Belediyesinin size kira bedeli almadan verdiği ve sadece dernek binası olarak kullanma şartınız olan dükkanda ne iş yapıyorsunuz?"

"Sayın Başkan 5 liradan sattığınız ve yakınlarımında aldığı kırmızı aşortmen altlarını derneğinize kim bağışladı? Bağışı alırken makbuz kestiniz mi? Satarken makbuz kesiyormusunuz?"

"Sayın Başkan dernek üyeniz bayan bu aşortmenleri İstanbul'da bir tekstil firmasında çalışan oğlunun gönderdiğini, kendisinide satarak harçlığını çıkardığını söyledi. DERNEK TÜZÜĞÜNÜZDE isteyen dernek üyesi dernek binasını ticarettinde kullanır diye bir madde var mı?"

"Sayın Başkan pazar esnafının defalarca dernek binanızda satış yapıldığını Zabıta Müdürlüğüne şikayet edildiğini, zabıta memurlarının defalarca elemanlarınızı uyardığını biliyormusunuz?"

Sıralarsak daha çok "Sayın Başkan" çıkar...

Ama dedim ya sağlık nedenlerimden dolayı ben bu konuya müdahil olmak istemiyorum.

Ama Belediye Başkanımızın müdahil olup en azından amacı dışında kullandığınız dernek binanızı alıp gerçekten hizmet veren bir derneğe verebileceğini düşünüyorum.

Engelsiz olun, engelsiz kalın...

 

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın