Emekli Orgeneral Tuncer Kılıç "28 Şubat Devam Ediyor"...

28 Şubatın önde gelen isimlerinden eski MGK Genel Sekreteri Tunçer Kılıç’a göre 28 Şubat Hala sürüyor. Bu süreç sonsuza kadar sürecek demişti.Evet 28 Şubat isim olarak değil ama felsefesi olarak devam ediyor. Ancak şu var ki, halkın tepkisini çekmemek için üniformalı olarak yapmaktan vazgeçerek yeni metod uyguladıklarını Ergenekoncu Paşa açıkladı.

Tuncer Kılıç bir soruya verdiği cevapta; "Gerekçeler hala devam etmesine rağmen; 28 Şubat benzeri bir müdahale de bulunulmadığına göre demek ki; Askerler, Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığından rahatsız olmuyorlar." diyor.

28 Şubat sürecinde fişleme konusunda rekor kırıldı. Bürokratlar, sivil toplum temsilcileri ve memurların yanı sıra kebapçı ve büfecilerin fişlendiği ortaya çıktığını; dönemin irticai faaliyetleri izleme kurulu başkanlığı yapan Yaşar Yazıcıoğlu açıklamıştı.

Devam eden 28 Şubat ruhu, 15 Temmuz ile birlikte ete kemiğe bürünerek yüz binler ihraç edildi ve yüz binler sorgusuz sualsiz tutuklandılar. 28 Şubat’da halkın muhalefeti karşısında asıl amacına ulaşamayan kadro, bu kez Ayışığı, eldiven adı altında projeler hazırlamalarına rağmen tüm hazırlıkları iç muhaliflerinin dışarıya istihbarat sızdırmasıyla yakayı ele verdiler.

Şimdi her ne kadar komplo deseler de “ acımak yok tepelemek var” diyen Çetin Doğan Paşa idi. Evet 28 Şubat Mutasyona uğrayarak kendini yenileyip bir şekilde ortaya çıkıyor.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın