Dersimiz Yurtta Sulh, Dünya'da Sulh

 ABD nin PKK-PYD desteğinin bir anlamı var. Trump'ın başkan seçilmesini sağlayan Evanjelist-Siyonist ortaklığının TRUMP'a şartı ortadoğu BOP projesinin uygulanması olmalı. TRUMP şimdi diyetini ödüyor. Bunun anladık da, diğer yabancı ülkelerin Türkiye ile ne alıp veremedikleri var da PKK-PYD yi koruyorlar. Yoksa biz Atatürk'ün parolası "Yurtta sulh, dünya da sulh" politikasını izleyemedik mi? Yoksa, Ortadoğu ve dünya liderliğine soyunma görüntüsü verip, "Ortadoğu'da bundan böyle bizden izinsiz yaprak kıpırdayamaz" diyerek Ortadoğu'da hesabı olanların ayranını mı kabarttık? Yoksa, iç politikaya yön verirken; dış güçler ve haçlılar komplosu dememizi dış ülkeler kendilerine yapılan bir hakaret mi kabul ettiler?

Ne olduysa oldu; şimdi bizim derdimiz ve dualarımız sınır ötesinde mücadele veren askerlerimizin başarısı ve zayiat vermeden ülkelerine dönmeleridir.

Bu Harekatın ülkemize ve milletimize ekonomik ve sosyal açıdan yüklü zararları olacaktır. Ekonomik sıkıntılara ilaveten şimdide dışardan gelecek yaptırımlar, askeri araç gereç, yakıt iaşe vesair harcamalardaki artışlar vatandaşa yansıyacaktır.

Tüm bu ekonomik olumsuzluklara göğüs germeği Türk milleti Kurtuluş savaşından eğitimlidir. Bu da geçer der; ülkemizin daha başka musibetlere uğramaması için birlik beraberliği pekiştirirken dualarımız Mehmetcik'e olsun..

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın