Demokrasi Oyununu Oynayan, Küresel Sermaye Aktörleri Kimler, Amaçları Nedir?

Küresel sermayenin mensupları sadece şirket sahiplerinden oluşmamakta; üst düzey yöneticiler, akademisyenler, siyaset adamları gibi seçkinler de bu güce katılabilmektedir. Bunlara medya, istihbarat servisleri, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç örgütlerini de eklemeliyiz. Küresel elit tabakanın izleri bu yapı içinde birbiri ile ilişkili üç temel örgüt içinde bulunabilir; ABD Dış İlişkiler Konseyi (CFR), Bildelberg ve Üçlü (Trilateral) Komisyon. Yahudi kökenli olan İsviçre-Basel'deki Rothschild ailesi ile ABD'deki Rockefeller ailesi küresel sermayenin iki ana koludur. Rockefeller'in 1921 yılında kurduğu CFR'nin 1600 üyesinin 120'si kendi gazete, dergi radyo ve TV ağını yönetmekte ve akademik dünya ile iç içedir. CFR üyeleri dünyanın en önemi vakıflarını yönetir ve kurulduğu günden beri CIA onların kontrolü altındadır. 90 üyesi Wall Street'in ana uluslararası bankacılık kuruluşlarına sahiptir. Başkanlar, Başkan Yardımcıları ve dev şirketlerin yönetim kurulu başkanları CFR üyesidir. Bu elit tabaka, pek çok ülkedeki politikacıları ağına düşürmüştür. ABD Başkanını seçen Kongre üyelerinin belirlenmesi bu elit tabakanın işidir.

Rothschild ve Rockefeller CIA ye hakim olduğu gibi, Trump'ın seçiminde de aktif rol alarak İsrail çıkarlarına hizmet etmek şartı ile başkan seçilmesini sağlamışlardır. Trump'ın Başkanlık sürecinde Ortadoğuyu ateş çemberine alacaklarının sinyalleri patronlar tarfında Trump'a verdirilmeye başlandı.

Daha önceleri Arap ülke liderlerini kontrol altına alan küresel sermaye; Türkiye'yi ekonomik ve siyasal açıdan kendi doğrultusunda hareket ettirme çabasına girecekleri aşikardır. AKP yetkilileri de ; "İsrail devleti ve halkı dosturmuzdur" mesajını göndermeye başladılar.

Siyonizm 1850 lerden beri dinlerini ırk haline getirerek ideallerini inat ile sürdürerek 1948 de Devletlerini kurdular. Yetmedi; ikinci etap büyük İsrail'i kuracaklar, üçüncü etap yine dini gayretleri ile MESİH'leri gelecek dünya hakimiyetini kuracak.

İçimizdeki kripto nüfus ile, Tiyatro, Sinema, Basın ve TV ile sekülerizmin talimini yaptırarak Türk İslam kimliğimizi yok etmeye çalışmalarının ve içimize ihtilaf tohumlarını ekmelerinin nedeni işte bugün geldiğimiz nokta...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın