Bu Bir İhbardır......

Ülkemiz bir hastalıkla savaşıyor.

Cumhurbaşkanımızdan, Muhalafet Liderlerlerimiz kadar her kademede ki yöneticimiz vatandaşı birlik olmaya, bu illete karşı el ele savaş vermeye davet ediyor.

Sosyal medyada ki paylaşımların hemen hepsi vatandaşı birlik ve beraberlik içinde olmaya, evinden çıkmamaya davet ediyor.

Bizde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sağlık Bakanımız Sayın Koca'nın, Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Belediye Başkanlarımızın, Valilelerimizin, Kaymakamlarımızın "Evde Kal" çağrısına uyuyoruz ve kendimizi evimizde karantina altına alıyoruz.

Ama gelin görün ki Seferihisar'da bir grup Yönetim Kurulu Onursal Başkanımız Ayhan Köksal'ı hedef göstererek ilçe halkını galeyana getiriyor ve tahrik ediyorlar.

Tamam hepimiz kabul ediyoruz, Ayhan Köksal bir hata yapmıştır. Tekbir getirilirken sağlık emekçilerini alkışlamıştır, dil sürçmesi sonucu veya boşta bulunarak cami hoperlaründen yayınlanan tekbire fon müziği demiştir. Ama hatasını 45 dakika sonra anlamış ve yayınladığı videoyu derhal yayından kaldırmış ve defalarca özür dilemiştir.

Sayın Yılmaz ülke bölünmeye, yapılan bir hatadan yararlanarak kişileri hedef göstermeye, halkı galeyana getirmeye müsait bir ortamda değildir. Her nedense sayfasınızda ne corona ile mücadele konusunda, ne de vatandaşı birlik ve beraberliği çağıran tek bir paylaşım yok. Ama yaptığınız bu paylaşımla Köksal'ı hedef göstermeyi biliyor, yazılan yorumlarda ki tehdit ve küfürleri sanırım zevkle okuyorsunuzdur.

Sayın başkan Ayhan Köksal bilmeyerek bir hata yapmış, hatasını anlar anlamazda özür dilemiş ve yayınladığı videoyu kaldırmıştır. Peki sizin Ayhan Köksal ile sorununuz nedir ki hedef gösterirsiniz.  

Bakın Sayın Başkan, ben bu yazıyı neden yazıyorum biliyormusunuz? Yarın bir gün Ayhan Köksal bir saldırıya uğrarda yaşamını yitirir veya yaralanırsa olayın azmettiricisi olduğunuzun kanıtı olsun diye yayınlıyorum. Vaz geçin halkı galeyana getirmekten. Birlik çağrıları yapın, vatandaşı ülkenin bu salgın kaosundan en az zahiyatla çıkmasıiçin evde oturmaya davet edin. Alınan tedbirkerden bahsedin.

Burada amaç bellidir...

Burada amaç dini savunmak değildir...

Burada amaç halkı galeyana getirmektir...

Burada amaç bir kişiyi hedef göstermektir...

Burada amaç bir kişinin can güvenliğini tehlikeye sokup ilçeden gitmesini sağlamaktır...

Burada amaç ilçe halkını dinini seven, din düşmanı diye iki ayrı gruba bölmektir...

İsterseniz biraz aklı selim düşünün...

Memleketin durumunu göz önüne alarak bu ortamda halkı galeyana getirmenin, bir kişinin canını tehlikeye atmanın size bir şey kazandırmayacağını aksine bu konuda olabilecek tüm olayların azmettiricisi olacağınızı unutmayın...

Bu yazım ihbar mahiyetindedir. Türk Adaletinin yılmaz bekçileri bu konuda mutlaka bir tedbir alacaklardır.

Esen kalın...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın