Bir Masal Uğruna!

 

BİR MASAL UĞRUNA Zeki Ceyhan 1980 DEN BUYANA ANKARA DAN TANIDIM BU GAZETECİ KARDEŞİM ÇOK KAREKTERLİ VE CİDDİ BİR GAZETECİ OLARAK DÜRÜSTLÜKTEN HİÇ AYRILMAMIŞTIR. KÖŞEME ALMAMDAKİ AMAÇ; HEM YAZININ ÖNEMİ HEM DE HATIRASINA BİNAEN KENDİSİNE VERDİM.M.K

Koronavirüs musibeti ile birlikte Avrupa Birliği ülkelerinin takkesi bir kez daha düştü ve kelleri bir kez daha gözüktü!

Kimilerinin aralarına katılabilmek için can attığı Avrupa Birliği ülkelerinin koronavirüs musibeti karşısındaki hali kelimenin tam anlamıyla yürekler acısı!

Bırakın başkalarına yardımcı olmayı kendilerine bile hayırları yok! “Kelin merhemi olsa başına sürer” türünden bir durum ile karşı karşıyayız.

İtalya koronavirüs musibeti yüzünden tam bir çöküş yaşarken yardımına Avrupa Birliği ülkelerinin değil de dünyanın öbür ucundan Çin’in koşması manidar değil mi?

Avrupa Birliği ülkeleri bu vesile ile ne kadar acımasız olduklarını da ortaya koymuş bulunuyor.

Sırbistan parası ile sağlık malzemesi almak istiyor ama Avrupa Birliği ülkeleri buna olumlu cevap vermiyor. Sırbistan Devlet Başkanı da, “Avrupa dayanışması diye bir şey yok” diye isyanları oynuyor. Sonra da Avrupa Birliği’nin kâğıt üzerindeki bir masal olduğunu ilan ediyor.

Evet, Avrupa Birliği kâğıt üzerindeki bir masal!

Bulgaristan Türkiye’den maske yardımı aldıklarını ama Avrupa Birliği ülkelerinden tek maske gelmediğini ilan ediyor.

Ne var ki böyle bir masalın figüranı olmak için yıllarını harcayanlar var. Neredeyse yarım yüzyıl bu uğurda heba edildi!

Hatta aramızdan kimileri işi daha da ileri götürerek Avrupa Birliği değer yargılarının kendi değer yargılarımızdan daha iyi olduğunu söyleme cüretini gösterdiler.

Kendi değer yargılarımızın yenik düştüğünü söyleme gafletinde bulundular.

Şimdi böyle bir musibet ile karşı karşıyayız ve meth-ü senalar edilerek göklere çıkarılan Avrupa Birliği’nin ne mal olduğu bir kez daha ortaya çıkmış durumda!

Atalarımız, “Bir musibet bin nasihatten evladır” demişler.

Umarız bu sefer de öyle olur!

Dileriz bu musibetten gereken ders alınarak Avrupa Birliği’ne katılma sevdasından vazgeçilir.

Bakın adamların kendilerine hayırları yok kaldı ki bize bir hayırları dokunsun!

Koronavirüs musibeti Avrupa Birliği oluşumunun nasıl büyük bir masal olduğunu gözler önüne serdi.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın