Bir Library (Kütüphane) Masalı...

Seferihisar Kent Konseyi'nin şaibeli olduğu için Bölge İdare Mahkemesince İptal edilen kongresinden kent konseyi faaaliyetlerini sürdürürken Kent Konseyi'nin toplantılarına katılmaya başlamıştım. Kent Konseyi Yürütme Kurulunun başkan eskisi konseyin yapacaklarını anlattıkça neredeyse gözlerim yaşarıyor, içimden kalkıp Ekrem Gün'ü yanaklarından öpesim geliyordu.

Hele ilçemize bir kütüphane açılacağını öyle bir ballandıra ballandıra anlatmıştı ki heyecandan tir tir titremeye başlamıştım. 

Düşünebiliyormusunuz Çağan Irmak Kültür Merkezinin tam karşısında ki iki katlı binanın üst katına ilçe kütüphanesi, zemin katınada engellilere hitap eden bir kafeterya açılacaktı.

Seferihisar Kent Konseyi Başkan Eskisi Ekrem Gün, Tunç Soyer ile yaptığı görüşmeleri öyle bir anlatıyordu ki sanki sabah kalkınca kütüphaneye gidecek, bir kitap alıp alt kattaki kafeteryaya inecek, çayımızı yudumlarken kitabımızı okuyacaktık.

Tunç Soyer'e her seferinde övgüler yağıyor, bu arada çaktımadan Ekrem Gün'ün bir kaçak inşaatı da devam ediyordu.

Günler uzadıkça kütüphane hakkında söylemler yavaş yavaş değişmeye başladı.

Tunç Soyer yine Seferihisar'a kazık atıyor, kütüphanenin açılışını engelliyor, Ekrem Gün'ün de kaçak inşaatını mühürlüyordu. Ben söylüyorumda inanmıyorsunuz. Bakın Tunç Soyer yine Seferihisar'a kazık atmış, Ekrem Gün'ün "İşletmesini başkasına vermem, illede ben işleteceğim" demesi üzerine önce engelliler için yapılacak olan kafenin, peşinden de kütüphanenin açılışını iptal etmişti. 

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de üstüne üstlük Başkan Eskisinin kaçak inşaatı Büyükşehir Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

Yahu bu Tunç Soyer ne kadar "Tuuu kaka" bir adammış görün işte.

Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyinden umudumuz kesilince ilçemiz kütüphanesiz kalmasın diye ilçe Kaymakamımızdan başlayarak, bu konuda sözü geçecek olan tüm siyasilere, daire müdürlerine kadar rica ettik. "50 bin nüfuslu ilçe kütüphanesiz olmaz" dedik.

Sağolsun İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Vehbi Koç Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünün giriş katında bulunan İcra Müdürlüğünün taşınacağını ve İcra Müdürlüğünden boşalan odaları kütüphane için verebileceklerini söyledi. Çalışmalar başladı ve 8 ay gibi kısa sürede ilçe kütüphanemiz yapılan sade bir törenle hizmete açıldı.

Buraya kadar her şey güllük gülistanlık.

Ama gelin görün ki Başkan Eskisi Ekrem Gün Seferihisar Ortak Akıl Platformunda bir yazı yazıyor ve ;

"AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Aydın sosyal medya hesabından alttaki haberi paylaşınca şunları düşünmeden edemedim.

Seferihisar Kent Konseyi ve on beş sivil toplum kuruluşunun dört yıllık çabaları, yeri, projesi ve tüm koşulları hazır bir kent kütüphanesini CHP'li belediyelere bir türlü yaptırtamamıştı.

Acaba;

Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sıkı sıkıya bağlı, çağdaşlık ve aydınlanma yolunda üzerine düşeni her zaman fedakarca yapan CHP seçmeni bütün bunları hak ediyor mu?" diyor.

Yani Ekrem Gün diyor ki;

"Seferihisar Kent Konseyi ve on beş sivil toplum kuruluşunun dört yıllık çabaları, yeri, projesi ve tüm koşulları hazır bir kent kütüphanesini CHP'li belediyelere bir türlü yaptırtamamıştık."

Yani kütüphaneyi CHP'li belediyelerin yapmadığını ima ediyor.

"Biz çok uğraştık ama bu ilim irfan düşmanı CHP'li belediyeler kütüphane yapmadı" diyor.

Diyor da nedense "Kütüphanenin açılması için zemin kata bir kafeterya yapılmasını ve işletmesinin bizzat şahsıma verilmesini şart koştum. Kütüphane bana rant sağlamamak için iptal edildi" demiyor.

Normal yani...

Başkan eskisi üst üste yediği darbelerden ne yapacağını şaşırmış olacak ki HDP yi korumaktan vaz geçip AK Partiye yanaşır olmuş...

Güneş geçmiştir güneş...

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın