Ben Dindar Görünümlü İktidar Olan Hükumet İstemiyorum

Batı’dan devşirilen Demokratik sistem demeyeceğim; çünkü demokrat olmak kültür meselesidir.

Parlamenter sistem içerisinde rol almak isteyen partilerin bazı mensupları iktidar olmak ve bu iktidarın sayesinde en az beklentisi olan ünlenme etiketi elde ederek maddi manevi onere olmaktır. Sözde halkın inancına tercümanlık yapmak için inansın veya inanmasın kendilerini dindar veya dine karşı olmadıklarını hissettirmek için çeşitli dini ritüeller kullanırlar.

Bu yolla dini iktidarlarına alet ettiklerinden; her yaptıkları İslami ahlak dışı uygulamalarının faturası değerlerimizi rencide ediyor.

Nedense Parlamenter sistemin olmazsa olmazı olan Demokratik yapısına uygun tavır sergilemezler..

Demokrat olabilmek için öncelikle; HÜR VE SERBEST DÜŞÜNCE, DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİ, HOŞ GÖRÜLÜ OLMAK, UZMANLIĞA ÖNEM VERMEK, İNSAN HAKLARINA SAYGILI OLMAK, DEVLETİN MALINI KENDİ MALI GİBİ GÖRMEMEK, HUKUK DEVLETİ İLKELERİNE BAĞLI KALMAK, KUVVETLER AYRILIĞINA SAYGI DUYMAK… BUNLARI GERÇEKLEŞTİREN PARTİ BU SİSTEM İÇERSİNDE DİNDAR OLMUŞ OLMAMIŞ BENİ İLGİLENDİRMİYOR. DİNDARSA KENDİNE DİNDAR. Yukarıdaki ilkelerin uygulandığı bir ülkede ben MÜSLÜMAN olarak ‘din ve vicdan hürriyeti’ ‘ Hür ve Serbest Düşünce’ atmosferinde; Devlete ve düzenine saygılı olarak dini vecibelerimi serbestçe yerine getirebilirim

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın