Bayramda Çocuklarımız...

Öncelikle tüm İslam aleminin ve Türk Milletinin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Bayramın huzur, kardeşlik ve barış getirmesini diliyorum.

Bu gün yüzlerce annesi babası ayrılmış, velayeti annesine veya babasına verilmiş, bayram gününde ise velayeti verilmeyen bayramda görüş izni verilen çocuklarımızın durumuna değinmek istiyoru.

Şimdi boşanmış birçok çift bayram sabahı annesiyleçocuğunu babasına,babaysa çocuğunu annesine göndermek için hazırlar. Bir çoğu çocuğunu karşı tarafın kapısına kadar götürür teslim eder. Bayramda yapılavak en güzel hareket budur. Çocukta baba ve annesinin ayrı olmasına rağmen bayramda kırgınlıklarını bir tarafa bıraktığını görür ve mutlu bir bayram geçirir..

Ama gelin görün kibir de bunun tam tersi var.

Mahkeme velayeti anneye vermiş ama ayın belli günlerinde, bayramlarda babaya çocuğunu görme hakkı tanımıştır.Yada tam tersi velayeti babaya görme hakkını anneye vermiştir.

Bayram sabahı baba veya anne çocuğunu karşı tarafa vermek istemez. Karşı taraf polise gider ve çocuk poliszoru ile alınarak karşı tarafa teslim eder. Süre bitince karşı taraf çocuğu getirip teslim etmez ve çocuğun velisi polise gider, polisçocuğu karşıı taraftan alır ve veliye teslim eder.

Çocuğun bayramı burnundan gelmiştir.

Bayramın burnundan gelmesinden öte yaşadıkları çocuğun ruhunda derin yaralar açmıştır. Sosyal yaşantısından eğitim hayatına kadar her şeyini etkilemiştir.

Arkadaşları bayramda yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatırken o bir köşeye çekilmiş sus pus olmuştur. Üzülmüştür. Hayalleri birkezdaha yıkılmıştır.

Ey anneler!...

Eyy Babalar!..

Bayram günü böyle bir eziyetiçocuğunuza yaşatmayın.

Yasanın yap dediğini yapın.

Çocuklarınızı polis zoruyla verip, polis zoruyla almayın.

Şu mübarek günde o minicik yavruların bayram dünyalarını yıkmayın. Kıymayın onlara.

Mutlu Bayramlar.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın