Başkan Yetişkin'den UK-KOOP'a Yeşil Işık...

Seferihisar Belediye Başkanımız İsmailYetişkin yoğun bir gün yaşamasına rağmen sağ olsun bu gün hem de randevusuz görüşme talebimizi kabul etti ve bize uzunca bir süre zaman ayırdı. Bayrak Medya Onursal Başkanı Ayhan Köksal ile ziyaret ettik Başkan Yetişkin'i.

Ziyaretimizde 2 konu üzerinde durduk.

Birincisi kuruluş hazırlıkları hemen hemen tamamlanmış olan UK-KOOP, yani Ulusal Kaynakları Koruma Kooperatifinin açmayı planladığı Halk Marketlerdi.

Başkan İsmail Yetişkin daha önce vermiş olduğumuz mektupları okumuş. 

Ancak konunun detaylarını bir kez daha önümüzdeki günlerde bir araya gelerek anlatmamızı istedi.

UK-DER ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu çalışma ile ilgili olarak kendisine tekrar kısa da olsa bilgi verdik. Ancak önümüzdeki hafta geniş kapsamlı bir dosya ile buluşacağız kendisi ile.

Başkan Yetişkin yasalar çerçevesinde engel yoksa Halk Marketler zincirini Belediye ile birlikte açabileceğimizi, yasal engel varsa en azından kendisinin UK-KOOP'a ortak olacağını söyledi.

Bu emperyalist AVM'lere karşı atılmış en büyük adımdı.

Sağolasın Başkan Yetişkin...

Bir kez daha halkının,üreticinin, tüketicinin kısacası Seferihisar'da yaşayan her kesin yanında olduğunu gösterdi.

İkinci konu ise yine üretici ve tüketici ile ilgili olan Salı Pazarı sorunu idi.

Geçen hafta başkan ile birlikte salı pazarını gezecektik ve üreticinin derdini dinleyecektik.

Ancak başkanın yoğun olması nedeniyle bu ziyaretimizi ertelemiştik. Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin Bayrak Medyanın titizlikle üzerinde durduğu bu konuyu 22 Ekim 2019 Salı günü salı pazarı üretici esnafını ziyaret ederek halledeceği sözünü verdi. Salı günü Bayrak Medya kadrosu ile Belediye Başkanımıza refakat edeceğiz ve salı pazarında üretici esnafın sorunlarını dinleyeceğiz. Başkanın konuşmasından salı günleri hal malı satan esnafın katıldığı son salı pazarı olduğu müjdesini de almış olduk.

Sağolasın İsmail Başkan...

Sen gerçek bir çözüm adamısın...

Not . UK-KOOP'un kurulması ile ilgili olarak 19 Ekim Cumartesi günü saat 17.30 da Seferihisar Kent Konseyi binasında bir toplantı yapılacaktır. UK-DER yünetim kurulununda katılacağı bu toplantıya tüm halkımız davetlidir.

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın